Oyun

PlayStation Plus Ocak Ayı Oyunları Açıklandı: 3200 TL Değerinde!

 
Sony tarafından kullanıcılara sunulan oyun abonelik hizmeti PlayStation Plus için yeni oyunları sunulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Ocak 2024 içerisinde oyunculara ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak oyunlar belli oluyor.
 
Açıklanan bilgilere göre 3 farklı oyun oyuncuları bekliyor ve belirtilen tüm oyunlar 2 Ocak ve 5 Şubat tarihleri arasında geçerli oluyor. Dolayısıyla bu tarihler arasında oyunları ücretsiz bir şekilde elde edebilir ve dilediğiniz şekilde oynayabilirsiniz.
 
Oyunlar;
 
– A Plague Tale: Requiem 
– Nobody Saves the World
– Evil West
 

 
Oyunların detayları 
 
A Plague Tale: Requiem
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 0 
 
Hikaye odaklı yapısı ve çizgisel ilerleyişi ile oyuncuların beğenisini kazanan A Plague Tale: Requiem, Sony tarafından kullanıcılara sunulacak olan ücretsiz oyunlar arasında yer alıyor. Zorlu platform zorlukları, bulmaca içerikleri ve gizlilik unsurları ile karşımıza çıkan bu yapımda çeşitli aletleri kullanabiliyor, farklı silahlarla düşmanlarının üstesinden gelmeye çalışıyor, doğaüstü güçlerle gölgelerden düşmanlara doğru saldırabiliyor ve içimizdeki güçleri serbest bırakmaya çalışıyoruz. Devam oyunu olarak karşımıza çıkan bu yapım, gerçekten de üst düzey animasyon ve içeriklerle karşımıza geliyor. Aynı zamanda burada Amicia ve Hugo’nun maceralarını konu alıyoruz.
 
Oyunda yer aldığımız süre boyunca farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyor, bu bölgeleri dilediğimiz gibi keşfedebiliyor, etraftan çeşitli kaynaklar toplayabiliyor, bu kaynaklarla beraber yine yukarıda bahsettiğimiz gibi gizlilik odaklı bir aksiyon içerisinde kendimizi buluyoruz. Bu bulduğumuz kaynaklarla beraber zanaatkarlık mekaniği sayesinde birleştirebiliyor, yeni cephaneler üretebiliyor, düşmanların üstesinden gelebileceğimiz bu nesnelerle beraber de ilerlememize kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz.
 
Oyun içerisinde ilk oyundan bildiğiniz üzere Hugo adlı karakterin, yani küçük kardeşin çeşitli güçleri bulunuyor. Doğaüstü güçlerle beraber dünyayı kurtaracak olan anahtarın bu kişide olduğu düşünülen “Kehanetin Meyveleri” burada Hugo çevresinde veriyor. Dolayısıyla Hugo adlı küçük kardeş kötü güçler tarafından ele geçirilmeye çalışıyor ve kendi menfaatleri uğruna kullanılmak isteniyor. Biz de burada bir kaçış macerasına atılıyor ve aynı zamanda insanlığı kurtaracak güçlerle beraber buradaki yerimizi almaya koyuluyoruz.
 
Oyunda gerçekten de üst düzey animasyon ve grafik stilinden bahsedebiliyor ve etraftaki manzaraların değişkenlik gösterdiğini de aktarabiliyoruz. İlk oyundan da bildiğiniz üzere gerçekten farklı bölgelere doğru ilerlediğimiz ve o bölgeler içerisinde manzaraların enfes çıktığı bir yapıyla beraber karşılaştık. Şimdi ise aynı şekilde bu kalite devam ettiriliyor ve yeni bir macera ile beraber buradaki yerimizi almaya çalışıyoruz. Hugo’nun lanetini kontrol altına almaya çalıştığımız yapımda sevdiklerimizi kurtarmanın nedenleri zor olduğuna görebiliyoruz ve elimize burada farklı silahları alabiliyoruz.
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 1 JdDQV9R1 
 
Oyunda düşmanları nasıl yaklaşabileceğimiz tamamen biz tarafından belirlenebiliyor. Ancak gizlilik olarak da bir yapı daha fazla ağır basabiliyor. Çünkü oyun içerisinde düşmanları oldukça güçlü bir şekilde karşımıza çıktığını görebiliyor ve burada düşmanların arkasından yaklaşarak onları teker teker indirmek daha mantıklı olabiliyor. Fareleri serbest bırakabileceğimiz ve bu farelerle beraber düşmanları tuzağa çekebileceğimiz yapıma yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2 Ocak tarihinde PlayStation Plus üyesi iseniz ücretsiz bir şekilde erişebiliyorsunuz. Seveceğiniz ve gerçekten de zevk alabileceğiniz bir yapım diyebiliriz.
 
Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Zaten oyun belirtilen tarihten sonra tamamen ücretsiz bir şekilde sunulacak ve sizlerin kütüphanesine eklenebilecek. Oyunda yer aldığınız süre boyunca farklı bölgelere doğru gittiğinizi deneyimleyebilecek ve bu bölgelerin farklı manzaralarının, düşman çeşitliliğinin ve zorluklarının olduğunu görebileceksiniz. Aynı zamanda oyunda çeşitli bulmaca içerikleri yer alıyor. Bu bulmaca içerikleri kolaydan zora doğru bir zorluk seviyesine sahip. Bulmacaları çözmek için etrafı iyi keşfetmeli, etrafta neler olup bittiğini öğrenmeli ve iyi bir şekilde analiz etmeliyiz. Dolayısıyla önümüzde sürekli olarak bulunduğumuz bölgeyi keşfetmemiz gerekiyor ve aynı zamanda bu şekilde farklı kaynakların sahibi de olabiliyoruz.
 

Bunun dışında oyunda etkileşime girebileceğimiz çeşitli karakterler bulunuyor. Bu karakterlerle beraber diyaloglarımızı geliştirebiliyor ve hikayeyi kapsamında bu karakterlerle konuşabiliyoruz. Unutulmaz karakterlerini burada olduğunu ve onlarla diyaloglarımızı ilerlettiğimizi söyleyebiliriz.

Evil West
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 2 DpCl8XDE 
Vahşi Batı teması ile beraber karşımıza çıkan, tek başımıza veya işbirliği şeklinde arkadaşlarımızla beraber oynayabileceğimiz yapımda kana susamış canavarlara karşı büyük bir mücadele veriyoruz ve aksiyonun dozunun üst düzey bir şekilde burada olduğunu deneyimleyebiliyoruz. Farklı farklı güçlerle ve yıkım silahları ile beraber yer aldığımız yapımda Vahşi Batı’nın süper kahramanı olmaya çalışıyoruz ve kötülüğün asla uyumadığını burada biliyoruz.
 
Karanlık bir temanın yer aldığı oyun içerisinde Amerika sınırlarında yer alıyor ve gizli bir vampir avlama enstitüsünü içerisine doğru geçiş yapabiliyoruz. Vampir tehdidini ortadan kaldırmaya çalıştığımız yapımda burada Amerika Birleşik Devletlerini kurtarmaya çalışıyoruz ve aynı zamanda tüm insanlığın da kurtarılmayı beklediğini söyleyebiliyoruz. İlgi çekici mekaniklerle ve patlayıcı özelliklerle beraber yer aldığımız yapımında canavarları istediğim şekilde ortadan kaldırabiliyor, silahlarımızı doğrudan onlara karşı kullanabiliyor ve aynı zamanda aletleri doğru zamanda doğru yerde çalıştırabiliyoruz.
Oyunda ilgi çekici grafik seviyesini ve animasyon tarzında olduğunu söyleyebiliyoruz. Kanlı aksiyon sahnelerinde düşmanların uzuvlarını koparabiliyor, parçalandığını görebilir ve etrafın kan gölüne çevrildiğini deneyimleyebiliyoruz. Oyun değeri aldığımız süre boyunca silahlarımızı ve avlanma aletlerimizi dilediğimiz gibi kullanabiliyor ve kendimize ait bir oyun tarzı oluşturabiliyoruz. Burada canavarları öldürmek ve canavarları hangi komboları yapmak tamamen bizim işimiz oluyor ve bizim seçimlerimize beraber bu düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Dolayısıyla bu tarz oyunlarda her bir oyuncu farklı bir deneyim elde edebilir ve bu deneyimine de kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz.
 
Kendi taktiklerinizi oyuna dahil edebileceğiniz ve ustalıkla beraber düşmanları ortadan kaldırabileceğiniz yapımda yükseltmeler ve gelişim mekanikleri bizleri bekliyor. Oyunda karakterimize ait çeşitli yükseltmeler bulunuyor. Bu yükseltmelerle beraber hem silahlarımızı yükseltebilir hem de kendi gücümüzü daha da arttırabiliyoruz. Bunun dışında hikaye odaklı bir yapı yer alıyor.
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 3 7RMNQQyT 
 
Bu yapı ile beraber kendimizi farklı arenalara doğru atabilir ve aynı zamanda irili ufaklı düşmanların haricinde patron savaşları ile beraber de karşılaşabiliyoruz. Bu patron savaşları elbette oyunu zorlu kısımlarını bünyesinde barındırıyor ve bizleri de gerçekten üst düzey bir zorluğu sunuyor. Buralarda düşmanı alt etmek için öncelikle onun zayıf yönlerini bulmaya çalışıyor ve zayıf yönlerini bulunca da elbette kolayca ortadan kaldırabiliyoruz.
Oyunda hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerle beraber düşmanları yumruğumuzla beraber havaya fırlatabilir ve elimizdeki silahı ve makineli tüfeği ateşleyebiliyoruz ve onu havada parçalayabiliyoruz. Bunun dışında düşmanların üzerine giderken elbette onları saldırılarına kaçmak için çeşitli hamleler gerçekleştirebiliyor ve sağa veya sola doğru kaçabiliyoruz. Aynı şekilde ileriye veya geri olarak da bu hamleleri gerçekleştirebiliyoruz.
 
Oyunda yer aldığımız süre boyunca karakterimizle beraber yürüyebiliyor, koşabiliyor, hızlı depar atabiliyor, sağa sola doğru manevralar yapabilir ve keskin dönüşler beraber düşmanları saldırılarından kaçınabiliyoruz. Bunun dışında oyunda farklı düşman tiplemeleri bulunuyor.
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 4 Q4s38ZEm 
 
Her bir düşmanın farklı saldırı çeşitleri ve bu çeşitleri öğrenmek durumunda kalıyoruz. Bunun dışında oyunda yer aldığımız bölgeler farklı manzaraları bünyesinde barındırır ve her bölgenin kendine ait manzaraları, ilgi çekici detayları ve düşman çeşitliliği yer alıyor. Bunun dışında oyunda farklı bölgelere doğru ilerleyerek buraları keşfedebiliyor ve elimizdeki cephanelere düşmanları harcayabiliyoruz. Vahşi Batı temasının kanlı bir şölenle beraber vücut bulmuş haliyle karşılaştığımız yapımında canavar öldürme konusunda usta olmaya çalışıyoruz.
Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız elbette bu oyunu bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi PlayStation Plus hizmetinde 2 Ocak tarihi ile beraber erişim sağlayabileceksiniz. Böylece oyunu dilediğiniz gibi deneyimleyebilecek ve vahşi batı macerasında siz de yerinize alabileceksiniz. Bu tarz oyunlar saf aksiyon içeriğini bünyesinde barındırıyor ve sizde hiçbir şey düşünmeden aksiyona dalış yapmak istiyorsanız muhakkak bir göz atmanızda fayda var.
 
Nobody Saves the World
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 5 gLDZyKb2 
Üstten görünümlü bakış açısıyla beraber karşımıza çıkan Nobody Saves the World, gerçekten de ilgi çekici detayları ve özellikleri bünyesinde barındırıyor. Oyunda hem aksiyon hem de rol yapma unsurları bulunuyor ve aynı zamanda düşmanları ortadan kaldırabileceğiniz ve çevre unsurlarını lehimize kullanabileceğiniz bir yapı bulunuyor.
Dünyayı kurtarmaya çalıştığımız ve farklı formları büründüğümüz yapımda, farklı formlarla beraber geçemediğimiz kısımlardan geçebiliyor ve gerçekten de burada ilgi çekici mekaniklerini kullandığını görebiliyoruz. Örneğin, oyunda yer aldığımız süre boyunca sulardan bir kaplumbağa formuna dönüşerek geçebiliyor ve aynı zamanda daha güçlü düşmanların üstesinden gelmek için de güçlü bir karaktere dönüşebiliyoruz. Dolayısıyla, oyunda form dönüştürme mekaniğinin oldukça ön planda olduğunu söyleyebiliyor ve bu da ilgi çekici mekaniğin bizlere sunulduğunu doğrulayabiliyor.
Aksiyon rol yapma unsurlarını bünyesine barındıran yapımda, farklı farklı zindanlara doğru ilerleyebiliyor ve bu zindanları dilediğimiz gibi keşfedebiliyoruz. Diğer taraftan, zindanlarda bulunan farklı düşman çeşitliliği bulunuyor. Bu düşmanları ortadan kaldırmak için hem çevre unsurlarını kullanabilir hem de elimizdeki malzemeleri kullanarak ortadan kaldırabiliyoruz. Düşmanlar üzerimize bazı tekli, bazen de toplu bir şekilde gelebiliyor ve aynı şekilde zindanları tamamen temize çıkarmaya çalışıyoruz. Burada farklı yetenekleri kullanabiliyor, kendimize ait yetenekleri geliştirebiliyor, farklı formlara dönüşerek bu karakterlerin yeteneklerinden faydalanabiliyor ve aynı zamanda oyunda bir hayalete, ejderhaya ve daha fazla forma dönüşebiliyoruz.
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 6 LNQq7mZS 
 
Bu da bizlere oyunda özgürlük şansı sunan mekaniklerden bir tanesi. Çünkü bu tarzlarla beraber istediğiniz anda bu formlara geçiş yapabiliyor ve her bir oyuncu burada farklı bir deneyim elde edebilir. Çünkü nerede, ne zaman, hangi forma dönüşebileceğinizi tamamen siz karar verebiliyor ve hangi strateji uygulayacaksanız o zindan bölgesinde istediğiniz strateji uygulayabilirsiniz. Dolayısıyla, bu seçimleri tamamen sizin bakış açınıza ve kullanacağınız yere göre değişkenlik gösterebiliyor.
Oyunda geliştirici ekibin belirttiğine göre 15’ten fazla farklı form seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler gerçekten de üst düzey bir şekilde karşımıza çıkıyor. Fazla sayıda çıkan bu formlarla beraber dilediğimiz yerde, dilediğimiz gibi formumuzu değiştirebilir ve farklı bir karaktere bürünebiliyoruz.
 
Farklı komboları yapabileceğimiz ve karakterimizin becerilerinden faydalanabileceğimiz yapımında dünyayı kurtarmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyor ve sürekli olarak değişen bir zindanda yerimizi alabiliyoruz. Her bir oyunda ve her bir başlangıçta oyunda rastgele olarak oluşturulmuş haritalar ve zindan bölgeleri bizleri bekliyor ve bunlarla beraber de oyun deneyimimiz daha da farklı olabiliyor. Dolayısıyla, her bir oyunda farklı bir seçenekle beraber karşılaşmak gerçekten de oyun deneyimini yükselten özelliklerden birkaç tanesi. Bunun dışında farklı görevler bizlere veriliyor ve bu görevleri yaparak da kilidini açıp tamamlayabileceğimiz yeteneklerin sahibi olabiliyoruz. Bunun yanı sıra, çeşitli kombinasyonlar yapabiliyor ve bu kombinasyonlarla beraber ister tek başımıza istersek de bir arkadaşımızı yanımıza alarak çevrimiçi olarak bu dünyaya atılabiliyoruz.
 
playstation plus ocak ayi oyunlari aciklandi 3200 tl degerinde 7 2B71v4SP 
Bu tarz oyunları elbette tek başımıza oynamak eğlenceli gelebilir. Ancak arkadaşımızla beraber oynamakta elbette daha eğlenceli bir deneyimin kilidini açabilir. Onun da beraber sohbet ederek ilerlemeye çalıştığımız yapımda gerçekten de düşmanların üstesinden gelmeye çalışabilir ve kurduğunuz stratejilerle ve planlamalarla beraber de düşmanları kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Dolayısıyla, arkadaşınızla beraber bu oyunu denemenizde fayda var diyebiliriz. Zaten oyun, Sony tarafından kullanıcılara sunulan PlayStation Plus kapsamında ücretsiz olarak sunulacak olan yapımlar arasında yer alıyor. Yani, PlayStation Plus aboneliğiniz varsa bu oyuna 2 Ocak tarihinde erişebilir ve dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün