Oyun

Xbox, PlayStation’a karşı 26 yıllık kozunu kaybetti!

Microsoft’un Xbox kısmında değerli bir ayrılık yaşandı. Xbox Kurumsal Lider Yardımcısı Kareem Choudhry, 26 yıllık vazife mühletinin akabinde şirketten ayrıldığını bildirdi. Çeşitli kaynaklara nazaran Nisan ayı, Choudhry’nin Microsoft’taki son periyodu oldu.

Microsoft Xbox Lider Yardımcısı misyondan ayrıldı

Kareem Choudhry, Microsoft’ta çalıştığı müddet boyunca Xbox konsolları için geriye dönük uyumluluğun uygulanması ve Xbox Cloud Gaming’in geliştirilmesi üzere değerli projelere imza attı. Ayrılmadan evvel, yapay zeka oyunlarına odaklanan ve yeni kurulan Xbox Emerging Tech grubuna (XEmTech) liderlik ediyordu.

xbox playstationa karsi 26 yillik kozunu kaybetti 0 zk9JhWC5

Choudhry’nin ayrılışının nedenleri ve gelecek planları şimdi belgisiz. Lakin kaynaklar, Microsoft ile karşılık görüşerek ayrıldığını belirtiyor. Choudhry’nin ayrılması sonucunda ise Xbox Emerging Tech’in Microsoft’un genel donanım kısmına dahil edileceği aktarıldı.

Bu haber, Microsoft’un oyun kesiminde yaşadığı süratli değişimlerin ortasında yaşandı. Bu haftanın başında şirket, Xbox sahiplerinin dayanak taleplerine yardımcı olmak üzere animasyonlu bir yapay zeka sohbet botu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Buna ek olarak, Xbox ve Windows’ta oyun tecrübesini geliştirmek için yeni bir Xbox Tecrübeleri ve Platformları grubu kuruldu.

xbox playstationa karsi 26 yillik kozunu kaybetti 1 Z6CrWKiH

Geçtiğimiz birkaç ay ise Activision Blizzard dahil olmak üzere Xbox Game Studios’a bağlı firmalardan 2 bine yakın kişi kovuldu. Microsoft, oyun bölümü planları açısından değerli gelişmeler yaşamaya devam edecek üzere duruyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Xbox kâfi özellikler sunuyor mu? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün