Teknoloji

Eyecane AR 4K gözlük tanıtıldı: Retina körleşmesini düzeltecek

Teknoloji dünyasında yeniden dikkat alımlı bir gelişme yaşandı. Cellico‘nun geliştirdiği ve MWC 2024’te tanıtılan Eyecane AR gözlük, kısmi retina körleşmesini düzeltebilen birinci artırılmış gerçeklik (AR) gözlüğü olarak karşımıza çıkıyor.

Eyecane AR (artırılmış gerçeklik) gözlüğünün özellikleri

Bu inovatif eser, bilhassa yaşa bağlı makula dejenerasyonu (AMD) rahatsızlığına tahlil sunuyor. Görünümü ile standart bir güneş gözlüğünü andıran Eyecane AR, 4K çözünürlükte bir kameraya sahip.

eyecane ar 4k gozluk tanitildi retina korlesmesini duzeltecek 0 kVAYVD77

Bu kamera, dünyayı kaydedip, gözlüğün lenslerindeki minik ekranlara aktarıyor. AMD hastalığı nedeniyle oluşan görüş alanındaki kör noktalar, bu sayede gerçek vakitli dijital imajlarla dolduruluyor.

Eyecane AR’ın kameraları, kullanıcının görüş alanındaki boşlukları doldurarak, net görüş sağlıyor.

Kullanıcı dostu yaklaşım

Eyecane AR’ın en büyük özelliklerinden biri de kullanım kolaylığı. Hastane ziyaretine gerek kalmadan kutudan çıkar çıkmaz kullanılabiliyor. Eşlik eden taşınabilir uygulama ile görüş alanınızdaki kör noktalar tespit ediliyor ve AR gözlüğün kamerası bu bölgeye odaklanıyor.

Bu süreç yalnızca birkaç dakika alıyor ve makula bölgesindeki görüşü, artırılmış gerçeklik ekranlarının yardımıyla süratle geri kazandırıyor. Bu teknoloji, AMD ile gayret eden beşerler için yeni bir umut ve bağımsızlığın kapısını aralıyor diyebiliriz.

Gelişmiş kamera ve ekran teknolojileri sayesinde, kısmi retina körleşmesine karşı tesirli bir tahlil sunan Eyecane AR, teknoloji ve sıhhat alanındaki ilerlemelerin hoş bir örneğini sergiliyor.

Bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün