Haberler

Overwatch’un Yeni Güncellemesi İle Nerf Rüzgarı Kapıda

Overwatch'un merakla beklenen yeni güncellemesi PTR alemine düştü. Yama notlarına göre Blizzard, pek çok kahramanın üzerinde oynama yaparak Sigma'nın gelişi ile popülerleşen “Bunker” kompozisyonunu değiştirmeye hazırlanıyor.

Oyunun tanklarında büyük değişiklikler yapacak olan yapımcı firma; D.Va, Winston ve Roadhog gibi agresif tankların elini güçlendirecek. Orisa ve Sigma ikilisi ise yeni nerf'ler ile karşı karşıya.


Öncelikle Orisa'ya gelecek büyük yenilikten bahsedelim. Orisa'nın kalkanı olan Protective Barrier yeteneğinin süresi 9 saniyeden 10 saniyeye çıkarılmış. Bu da karakterin kalkanlar arasındaki süresinin arttığı ve dengesinin biraz daha bozulacağı anlamına geliyor. Sigma'nın kalkanı ise artık bekleme süresine sahip. Son dönemlerde oyun üzerinde büyük etki yapmayı başaran karakter, kalkanını geri çektikten sonra tekrar atabilmek için 1 saniye beklemek zorunda kalacak. Aynı zamanda kalkan artık Roadhog'un kancasını ya da Brigitte'nin gürz vuruşunu durduramayacak.

D.Va ise ihtiyacı olan buff'ı almayı başarmış. Defense Matrix yeteneğinin yenilenme oranı saniyede yüzde 12.5'ten yüzde 16'ya çıkarılmış ve yenilenmenin başlaması için gerekli olan süre 0.75'e indirilmiş. Roadhog'un mermi sayısı 5'ten 6'ya yükselirken Winston'ın kalkanının canı da 700'e çıkarılarak dengelenmiş.

Blizzard, destek karakterlerini de atlamamış. Oyuna eklenen son destek karakteri Baptiste'in Immortality Field drone'unun canı da 250'den 200'e düşüyor. Lucio artık dost kahramanları daha fazla hızlandırabilecek fakat Wall Ride yeteneğinin hız bonusu yüzde 40'tan 30'a indirilecek. Mercy ise gelen buff sayesinde ultisi Valkyrie formunda iken kalkanların arasından bile tüm takımına can basabilecek.

Bir süredir ortalığı birbirine katan karakterlerden biri olan Doomfist de nerf dalgasından etkilenecek isimler arasında. Rocket Punch yeteneği artık tam gücüne 1 saniye yerine 1.4 saniyede ulaşacak. Bu da reaksiyon verebilmeniz adına gerekli imkanı sağlayacak. Doomfist'in önemli avantajlarından olan kalkan bonusu da vuruş başına yüzde 35'ten 30'a gerileyecek.

Blizzard, bu yamayı bir “remaster” olarak adlandırıyor. 13 karaktere denge güncellemeleri getirecek yeni yama PTR'dan geçer not aldığında standart sunuculara da eklenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün