Sosyal Medya

Telegram’dan para kazanmak artık mümkün!

Telegram, yakın vakitte kullanıcılarına ödeme iştiraki sunacağını söyledi. Kanal sahiplerine yönelik yürütülecek program, kanallarda görüntülenen reklamlardan yöneticilerin para kazanmalarını sağlayacak. Reklam Platformu olarak isimlendirilen hizmet, Telegram ile para kazanmayı mümkün kılacak.

Telegram, kanal sahiplerine para ödemeye başlayacak

Telegram CEO’su Pavel Durov’un açıklamasıyla programın ayrıntıları muhakkak oldu. Buna nazaran kanal sahipleri, kanaldaki üyelere gösterilen reklamlardan elde edilen gelirin yüzde 50’sini alabilecek. Telegram, TON blokzincirine güç veren kripto para ünitesi TON Coin’i kullanarak bu yararları kanal sahiplerine ödeyecek.

telegramdan para kazanmak artik mumkun 0 LlM6tgT6

TON blokzinciri, Telegram takviyesiyle Grams stablecoin projesinin altyapısı olarak geliştirildi. Lakin bu teşebbüs, 2020’de devlet kurumlarıyla yaşanan problemler nedeniyle iptal edildi. Telegram yeni reklam sistemi için TON’un teknolojisinden yararlanacak.

Kanal sahipleri TON coin’lerini standart para ünitelerine çevirebilir yahut kanallarını daha fazla tanıtmak için Telegram’a ödeme yapabilecek. CEO Pavel Durov’a nazaran bu, platformda daha fazla içerik oluşturmayı ve iştiraki teşvik edecek.

Analiz raporlarına nazaran Telegram, her ay kanallarında 500 milyar görüntüleme alan 800 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Fakat şimdiye kadar kanal görüntülemelerinin sırf yüzde 10’undan para kazanmak mümkün. Reklam Platformu ise uygulamadaki fiyatsız içerikleri gelir fırsatı haline getirecek.

telegramdan para kazanmak artik mumkun 1

Duyuruyla birlikte TON Coin’in fiyatı yaklaşık yüzde 40 artış gösterdi. Birebir vakitte Telegram’ın, YouTube ve X üzere rakip platformlar ortasında dahil ediyor.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün