Oyun

Xbox, Baldur’s Gate 3’ten +18 İçerik Yükleyen Oyuncuyu Banladığını Doğruladı

 
Yakın zamanda izometrik aksiyon rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3’ten bir oyuncunun banlandığı ortaya çıktı. Oyundan yasaklanan bu oyuncu, Xbox sunucularına oyundan çeşitli müstehcen içerikler yayınlamıştı.
 
Xbox’tan resmi bir açıklama geldi 
 
xbox baldurs gate 3ten 18 icerik yukleyen oyuncuyu banladigini dogruladi 0 OVlaMAt7 
 
Oyuncunun yasaklanması ile beraber geliştirici ekip Larian Studios, Microsoft ile iletişime geçtiğini açıkladı. Bunun akabinde bir nevi ufak çaplı bir araştırma başlatıldı diyebiliriz. Geldiğimiz noktada Xbox, bu oyuncunun oyundan yasaklandığını resmi olarak açıkladı ve doğruladı.
 
Yetişkinlere yönelik cinsel içerikli gönderilerin titiz incelemeler sonucunda Xbox tarafından yasaklandığını biliyoruz. Nitekim açıklanan ve yayınlanan gönderiye göre ise Xbox ekibi şunları belirtiyor: “+18 içeriklerin her biri teker teker inceleniyor. Bu inceleme sonucunda topluluk kurallarını ihlal ettiği tespit edilen oyuncular moderatörler tarafından yasaklanıyor. Şu andaki durum da bunun somut kanıtı.”
 
Ağustos ayı içerisinde PC için çıkış yapan, bir sonraki ay ise PlayStation 5 ve macOS platformları için piyasaya sürülen Baldur’s Gate 3, Aralık 2023’te ise Xbox konsollarına geldi. Yıl bitmeden gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yılın oyunu ödülünü kazandı.
 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün