Oyun

Stardew Valley’in şimdiye kadar kaç adet sattığı açıklandı!

Koca bir takım değil, tek bir kişi tarafından geliştirilen çiftçilik simülasyonu Stardew Valley, 2016 yılında piyasaya sürüldü. Tatlı ve büyüleyici atmosferiyle oyuncuların kalbini kazanan üretim, vakitle dünyanın en tanınan oyunları ortasına girmeyi başardı. Yediden yetmişe herkesin ağzında olan Stardew Valley‘in şimdiye kadar kaç adet sattığı aşikâr oldu.

Stardew Valley, 30 milyondan fazla kopya sattı!

Bilmeyenler için Stardew Valley, oyunculara kendi çiftliklerini yönetme ve küçük bir kasaba topluluğunun modülü olma imkanı sunan bir oyun. Her yaştan oyuncuya hitap eden imal, büyükşehirden sıkılmış ana karakterin, vefat eden dedesinden kalan lakin yıkıntıya dönmüş bir çiftliği devralmasıyla başlıyor.

Stardew Valley‘in geliştiricisi Eric ‘ConcernedApe’ Barone, geçtiğimiz saatlerde X (Twitter) hesabı üzerinden oyunun sekizinci dönümünü kutladı ve merakla beklenen yeni güncelleme ile ilgili değerli detaylar paylaştı.

Yapılan açıklamaya nazaran Stardew Valley için 1.6 güncellemesi, 19 Mart‘ta bilgisayar (Windows, SLinux, MacOS) için yayınlanacak. Bu sürümün konsol ve taşınabilir taraf için ne vakit sunulacağı ise bilinmiyor. Geliştirici, değerli bir bilgi de paylaştı.

Eric ‘ConcernedApe’ Barone, Stardew Valley‘in 30 milyon satış barajını geçtiğini açıklayarak oyunculara teşekkür etti.

Stardew Valley 1.6 güncellemesi neler getirecek?

Güncellemeyle birlikte köylülere 100’den fazla yeni diyalog satırı eklenecekken, kış temalı kıyafetler de oyunculara sunulacak. Bununla bir arada eşyalar, zanaat tanımları, billboard vazifeleri için mükafatlar ve tarım, balıkçılık, madencilik, tabiattan toplama ve dövüş üzere marifetler için yeni içerikler de eklenecek. Son olarak yeni bir çiftlik çeşidi ile de karşılaşabiliriz.

stardew valleyin simdiye kadar kac adet sattigi aciklandi 0 V1nnVwg3

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Stardew Valley oyununu nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün