Oyun

Saf Aksiyona Dalabileceğiniz Yeni Bir Oyun Geliyor: Bloodhound

Hızlı tempolu bir yapıya sahip olan bu yapım içerisinde hem karanlık hem de ürkütücü bir atmosfer bizlere sunuluyor. Oyunda ilerlerken sürekli olarak tedirgin olabiliyor ve karşımıza garip garip yaratıklar ve düşman türleri çıkabiliyor. Dolayısıyla oyun içerisinde sağımıza solumuza iyi bakmalı ve etrafı iyice keşfetmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra oyunda ilerlerken etrafın kaosa sürüklendiğini ve tuhaf tiplemelerin karşımıza geldiğini hissedebiliyor ve 90’ların ve 2000’lerin ikonik oyunlarının mekaniklerini bu oyun içerisinde görebiliyoruz.
 
Geniş silah kütüphanesi yer alıyor 
 
saf aksiyona dalabileceginiz yeni bir oyun geliyor bloodhound 0 NGSt8MUZ 
Birçok yapımdan ilham alan ve klasik bir nişancı FPS deneyimini bizlere aktarmaya hedefleyen oyunda ölümcül düşmanları bulunuyor. Her düşmanın kendine özgü tasarımı, saldırı biçimi ve hareket kabiliyeti yer alıyor. Dolayısıyla oyun içerisinde bu düşmanlardan uzak durmak gerekiyor ve elimizdeki silahlarla beraber onları ortadan kaldırmamız lazım. Oyunda farklı silah türleri yer alıyor. Bu silah türleri ile beraber düşmanları rahatlıkla alt edebiliyoruz. Oyunda makineli tüfeklerden çift elli tabancalara tatar yayından pompalı tüfeklere kadar çok çeşitli silah türleri bulunuyor. Silah türlerinden istediğimizi alabiliyor ve bu şekilde düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Elbette her bir silahın kendine özgü mekanikleri ve atış gücü bulunuyor. Bunları kullanmak da tamamen bizim işimiz oluyor.
Oyunda bildiğiniz üzere pompalı tüfekler düşmanlara yakından daha fazla hasar veren bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Yine makine tüfeklerle beraber üzerinize gelen düşman gruplarını oradan kaldırabiliyor ve toplu bir şekilde bu düşmanları yerle bir edebiliyoruz. Diğer yandan farklı farklı silahlarla beraber düşmanlara tek atabiliyor ve bu silahlarla ilerlemeye koyulabiliyoruz. Oyunda yukarıda da bahsettiğim gibi arka planda bir hikaye anlatılıyor ve bu hikaye kapsamında ise bir kült grubunun yer aldığını görebiliyoruz. Bizim de amacımız bu topluluğu ortadan kaldırmak oluyor. Bu kapsamda atıldığımız macerada sürekli olarak kaos içerisine girebiliyor ve zorlu düşmanlarla beraber karşılaşabiliyoruz. Oyunda farklı bölümler ve bölgeler bulunuyor, bunlarla beraber hem etrafı keşfedebiliyor hem de atmosferin değiştiğini görebiliyoruz. Bir yandan oyun içerisinde metro istasyonuna giriş yapabiliyor diğer yandan ise kendimizi bir tesis içerisinde bulabiliyoruz. Dolayısıyla oyun içerisinde farklı bölgeler bulunuyor ve her bölgenin kendine ait düşman yapısı, teması ve atmosferi dikkat çekiyor.
 
Patron savaşları bulunuyor 
 
saf aksiyona dalabileceginiz yeni bir oyun geliyor bloodhound 1 
Bloodhound’da karşımıza çıkacak olan normal düşmanların haricinde bir de patron savaşları bulunuyor. Patron savaşları elbette normal düşmanlara karşı daha zorlu bir deneyimi bizlere yaşatıyor. Patronları rahat etmek için elimizdeki tüm silahların gücünden faydalanmaya çalışıyor ve uzunca bir süre patronla beraber uğraşmaya koyuluyoruz. Elbette patronları alt  etmek için elimizdeki tüm silahlar arasında geçiş yapabiliyor ve bu silahlarla beraber onları ortadan kaldırmak temel amacımız oluyor. Tabii bu patronları alt etmek için oyunda doğru bir şekilde nişanı almak ve fare hassasiyetimizin stabil olması gerekiyor. Ne kadar çok doğru şekilde nişanı alabilirsek ve düşmanları vurabilirsek o kadar çok hasar vermiş oluruz ve hızlıca ortadan kaldırabiliriz.
Klasik FPS ve nişancı deneyimini bizlere aktarmayı hedefleyen yapım içerisinde geniş bir silah yelpazesi bulunuyor. Bu silahlarla beraber karanlık atmosferlere sahip bölgelere atılıyor ve arena tarzı bölgelerde istediğimiz şekilde düşmanlarla beraber kapışabiliyoruz. Silahımızı istediğimiz şekilde seçebiliyor ve düşmanlara karşı bu silahlarla beraber mücadeleye koyuluyoruz. Silahların seçimi elbette bize kalıyor ve istediğimiz bir şekilde bu silahlarla beraber kendimizi geliştirebiliyoruz.
 
Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor 
 
saf aksiyona dalabileceginiz yeni bir oyun geliyor bloodhound 2 p4ybdnnw 
Oyun içerisinde birinci şahıs kamera bakış açısıyla beraber ilerlemeye koyuluyor ve geliştirici ekibin belirttiğine göre oyunda 16 farklı düşman türü yer alıyor. Bunun yanı sıra ise yukarıda bahsettiğim gibi patron savaşları bulunuyor ve 5 farklı patronun da oyun içerisinde yer aldığı belirtiliyor. Arcade tarzı nişancı aksiyon deneyimini bizlere aktarmaya hedefleyen oyun Unreal Engine 4 motoruyla beraber geliştiriliyor. Cehennem temasını işleyen ve karşımıza korkutucu ve ürkütücü yaratıkların çıktığı yapımda tatmin edici bir savaş deneyimi bizlere aktarılmak isteniyor. Oyun içerisinde bir yandan düşmanlarla beraber elimizdeki silahlar aracılığıyla kapışırken diğer yandan ise arka planda çeşitli müzikler bizlere aktarılıyor. Bu müziklerle beraber elbette oyun içerisine kendimiz daha iyi kaptırabiliyor ve böylece aksiyon anlarında müzikle beraber düşmanları daha hızlı bir şekilde ortadan kaldırabiliyoruz.
 
Bloodhound içerisinde geliştirici ekibin belirttiğine göre doğrusal olmayan bir hikaye yer alıyor ve istediğimiz şekilde bu hikayeden başlayabiliyoruz. Yani doğrusal olmayan hikayeler genel olarak oyuncunun yaptığı seçimlere göre değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda oyunda istediğimiz kısımdan başlayabiliyor ve böylece hikayenin bizim tarafından keşfedilmesi bekleniyor.
 
Hızlı tempolu nişancı deneyimi 
 
saf aksiyona dalabileceginiz yeni bir oyun geliyor bloodhound 3 6E8M8Jle 
Kısaca toparlamak gerekirsek; Oyun içerisinde birinci şahıs kamera bakış açısıyla beraber ilerlemeye koyuluyor ve elimize farklı farklı silahlar alabiliyoruz. Bu silahlarla beraber atıldığımız macerada karşımıza türlü türlü düşmanlar çıkıyor ve farklı bölgelere adım atarak da buradaki düşmanları temizlemeye koyuluyoruz. Hem normal düşmanlarla hem de patron savaşları ile beraber uğraşacağımız oyunda arka planda bizlere bir hikaye anlatılıyor. Ancak bu hikaye doğrusal bir şekilde karşımıza çıkmıyor yani bizim tarafımızdan keşfedilmeyi bekliyor. Oyun içerisinde farklı farklı silahları elimize alabiliyor ve istediğimiz şekilde bunlar arasında geçiş yapabiliyoruz. Hızlı tempolu bir yapıya sahip olan oyunda sürekli olarak karşımıza gelen düşmanlar ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
Klasik yapımlardan ilham alan bu nişancı aksiyon oyunu Temmuz ayı içerisinde çıkış yapacak oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun Steam sayfası üzerinde çıkış tarihi yer almıyor ancak birçok raporda 18 Temmuz tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmayı bekliyor. Bu tarz N-nişancı aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Eğer beklemek istiyorsanız da Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz.
 
Oynanış videosu
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün