Oyun

Pokemon’dan beklenmedik oyun! İşte çıkış tarihi

Nintendo, yılların ikonik serisi Pokemon’u hayatta tutmaya devam ediyor. En son 2022 yılında yayınlanan Pokemon Scarlet and Violet ile sessizliğe gömülen seri, Pokemon Legends: Z-A ile geri dönüyor. Kısa vadeli fragman, 2025’te yayınlanacağını ortaya koydu.

Pokemon Legends: Z-A 2025’te geliyor

Pokemon Legends: Z-A isimli yeni Pokemon oyunu görücüye çıktı. Kalos bölgesindeki Lumiose City’de geçen yeni ana oyun; birçok farklı öğe barındırmasıyla dikkat çekiyor. Tanıtım fragmanına nazaran oyun, kentin hem insanları hem de Pokemonları barındırmak için “kentsel dönüşüm” geçirdiği bir devirde geçecek.

pokemondan beklenmedik oyun iste cikis tarihi 0 hD7dAdOp

Kısa fragman görüntüsünde dikkat çeken birkaç detay daha bulunuyordu. Buna nazaran Pokémon Legends: Z-A’nın 2025 yılında yalnızca Nintendo Switch üzerinde çıkış yapması planlanıyor. Evvelki temel Pokemon oyunlarının geliştiricisi olan Game Freak tarafından hazırlanıyor.

Yeni oyun duyurusu, büyük beğeni toplayan Pokemon Legends: Arceus’tan bir yılı aşkın bir müddet sonra geldi. Switch için piyasaya sürülen oyun, Sinnoh’un tarihi olarak esinlenilmiş bir bölgesinde geçiyordu. Ayrıyeten açık dünya usulü bir oynanış sunmasıyla merak uyandırmıştı.

Legends: Z-A’nın da misal bir oynanış stilini izleyip izlemeyeceği aşikâr değil. Fakat görünüşüne nazaran 2025 yılı hem Pokemon hem de Nintendo için ağır bir yıl olacak. Switch 2’nin gelmesiyle birlikte el konsolunda işler değişebilir.

Öte yandan Pokemon Scarlet ve Violet birkaç yıl evvel sunuldu ve satış sayılarıyla Nintendo’yu sevindirmeyi başardı. Legends: Z-A ise yeni Switch’ten evvel serinin ivmesini sürdürmek istiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün