Oyun

Microsoft, Xbox’la birlikte güçlü bir üçüncü çeyrek yaşıyor

 
Microsoft,, 31 Mart 2023’te sona eren üçüncü mali çeyreğe ilişkin sonuçları açıkladı. Bugün açıklanan verilere göre elde edilen gelir açısından Microsoft nispeten güçlü bir üçüncü çeyrek yaşıyor.
 
Xbox Game Pass kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor
 
microsoft xboxla birlikte guclu bir ucuncu ceyrek yasiyor 0 qgplvKEV 
 
Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan Xbox konsol ve hizmetleri yıldan yıla kazanç sağlamaya devam ediyor. Microsoft bu kapsamda Xbox tarafından elde edilen gelirin artış gösterdiğini bildiriyor. Bunun yanı sıra şirket, Xbox Game Pass’teki büyüme sayesinde yıldan yıla yüzde 3 oranında daha fazla gelir elde ettiğini açıklıyor.
 
Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin kazanç görüşmesi sırasında Xbox hizmetleriyle alakalı bazı yorumlarda bulundu ve şunları söyledi: “Aylık olarak aktif kullanıcı sayımız ve konsol satışlarımız artıyor ve bu kapsamda üçüncü çeyrekte rekorlar kırdığımızı söyleyebilirim. Bu çeyrekte aboneliklerden elde edilen gelir yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı. Bu süreçte PC Game Pass’i 40 yeni ülkeye getirdik ve mevcut pazar sayımızı neredeyse iki katına çıkardık.”
 
Bununla beraber bağımsız analist “DomsPlaying” tarafından belirtildiği üzere Xbox şimdiye kadarki en iyi üçüncü çeyrek kazançlarından birine sahip.
 
Öte yandan açıklanan verilere göre genel olarak üçüncü çeyrek oyun gelirleri (yıldan yıla) yüzde 4 oranında bir düşüş yaşadı. Bu da yaklaşık 3,59 milyar dolarlık bir gerileme anlamına geliyor. 
 
Diğer taraftan Sony ve Nintendo’nun aksine Microsoft, üç aylık mali sonuçların bir parçası olarak konsol satış rakamlarını açıklamadı. 
 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün