Oyun

Mario Kart 8 Deluxe Japonya’da 5 Milyon Satışı Geçti

 
Nintendo, Mario Kart 8 Deluxe’ün Japonya’da Nintendo Switch üzerinde 42.000 kopya daha sattığını ve ülke içindeki tüm satışlar için 5 milyonu aştığını bildirdi.
 
Şu an itibariyle, oyunun dünya çapında 48 milyondan fazla kopya sattığı ve bu da onu şimdiye kadar satılan en popüler Switch oyunlarından biri haline getirdiği bildiriliyor. Mario Kart 8 Deluxe, ilk olarak 2017’de piyasaya sürüldü ve sürekli satış rakamlarını çok etkileyici hale getirdi. Mario Kart 8 Deluxe ayrıca 2014’te çıkan ve yalnızca Wii U’da piyasaya sürülen orijinal oyunun yeniden yayınlanan sürümüdür. Wii U, 2017’de Nintendo Switch’in piyasaya sürülmesiyle hızla gölgelendi ve bu sürüm, yeni konsolun popülaritesi için Mario Kart 8’in güncel kalmasına yardımcı oldu.
 
Mario Kart 8 Deluxe, bu uzun süredir devam eden seride piyasaya sürülen en yeni ana Mario Kart oyunu olmaya devam ediyor. Orijinal Mario Kart, 1992’de NES’te piyasaya sürüldü ve ilgili tüm konsollarında yeni sürümlerle yıllar boyunca Nintendo için popüler bir oyun oldu. Mario Kart 8 o zamandan beri en uzun süredir devam eden oyun oldu. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün