Oyun

Kıyamet Sonrası Temalı Savaş Oyunu White Sands Yakında Çıkış Yapacak

 
Binge Gaming OU tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan strateji, taktik, savaş oyunu White Sands, 25 Ocak tarihinde geliyor.
 
Savaş temasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan yapım, tam bir strateji hayranlarına hitap ediyor. Oyunda serbest kamera bakış açısıyla etrafı gözetleyebiliyor, farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyor, birliğinizi komuta edebiliyor ve birliğinizin yeteneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Oyun içerisinde görsellerden de görebileceğiniz gibi gerçek zamanlı bir strateji deneyimi bizleri bekliyor. Burada sıra tabanlı taktik savaşlarının aksine, tamamen hızlı bir şekilde yönetebileceğiniz ve anlık olarak kararlar verebileceğiniz bir yapı sunuluyor. Bu tarz oyunlar, savaş deneyimini elbette üst seviyeye ulaştıran projeler arasında bulunuyor.
 
Burada aynı zamanda arka planda bir hikaye anlatılıyor. Bu hikaye kapsamında, yine klişe olarak karşımıza çıkan insanların sonu teması bizlere aktarılıyor. Bununla beraber, insanlığı tekrardan toparlamak ve tekrardan gün yüzüne getirmek için burada elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Dolayısıyla oyunun temel hikayesi kapsamında bu hamleleri gerçekleştirmek istiyoruz.
 
Oyunda yer aldığımız süre boyunca kendi birliğimizi üst seviyelere ulaştırmaya çalışıyoruz ve amacımız insanları yeniden inşa etmek. Modern teknolojilerle beraber atılacağımız yapımda elbette geniş bir teknoloji ağacımız bulunuyor. Bu teknoloji ağacı ile beraber farklı yeteneklerin kilidini açabiliyor ve mevcut yetenekleri daha da güçlendirebiliyoruz. Bu tarz mekanikler elbette oyuncuları oyuna bağlayan ve uzun süre oyunda vakit geçirmeyi sağlayan unsurlar arasında bulunuyor. Çünkü tek bir mekanikle beraber oyun sonuna doğru ulaşmak elbette bir yerden sonra sıkıcı hale gelebiliyor. Ancak yeni yeteneklerle beraber oyunun kapsamı hem gelişiyor hem de yapabileceğiniz hamleler bu kapsamda daha da farklılık gösterebiliyor.
 
 
 
Nitekim bu tarz oyunlarda her bir oyuncu farklı bir deneyim elde edebiliyor. Çünkü burada yapabileceğiniz stratejiler ve taktikler tamamen diğer oyunculardan farklılık gösterebiliyor. Hal böyle olunca burada yaptığınız stratejileri istediğiniz şekilde kişiselleştirebiliyorsunuz. Ordumuzu istediğiniz gibi toparlayabiliyor, hangi askerin veya aracın nereye gideceğini siz karar veriyor ve böylece gerçek zamanlı strateji unsurlarıyla beraber ordunuzu yönetebiliyorsunuz.
 
Oyunda karşılaşabileceğimiz çeşitli haydutlar ve düşmanlar bulunuyor. Bu düşmanları ortadan kaldırmak için elbette ordumuza ve cephanemize güvenmek durumunda kalıyoruz. Askeri teknolojilerle beraber düşmanlardan üstün olabileceğimiz yapımda görevlere çıkabiliyor ve bu görevler gerçekten de ana hikaye içerisinde yapmamız gereken unsurları bünyesinde barındırıyor. Hikaye elbette birçok oyuncu için klişe gelebilir ve tema aynı şekilde birçok oyuncu için aynı gelebilir. Ancak oyun içerisinde farklı unsurlarla beraber bizlere yeni bir deneyim arttırılmak isteniyor ve buraların hakimi tamamen biz oluyoruz.
 

Bunun dışında oyundaki tüm detaylar ve yönetim unsurları tamamen bizim elimizde yer alıyor. Bu unsurlarla beraber dilediğiniz şekilde her bir karaktere veya askeri odaklanabiliyor, hangi aracın veya karakterinin nereye doğru gideceğini seçebiliyor, savaşın odağını farklı bölgelere doğru çekebiliyor ve stratejik noktalara doğru saldırabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda gerçekten de etkileyici bir detay seviyesinin olduğundan söz edebiliyor ve bu görevleri tamamlamak gerçekten de hiç de kolay olmuyor. Çünkü oyunda kolaydan sonra zor bir yapı yer alıyor. Ancak bu yapı gerçekten de ilerleyen süreçte normalin üstünde bir zorlukla beraber bizleri karşılıyor.

Bu tarz oyunlarda usta olmak ve oyunda uzun vakitler geçirmek elbette oldukça önem arz ediyor. Ne kadar vakit geçirirsek ve ne kadar çok stratejik planlarsak o kadar çok usta olabiliyor ve yapabileceğimiz hamleler daha fazla değişkenlik gösterebiliyor.
 
kiyamet sonrasi temali savas oyunu white sands yakinda cikis yapacak 0 3jVcGCKY 
Dünyanın güneş tarafından harap edildiği ve çok da uzak olmayan bir gelecekte yer aldığımız yapımda fırtınalar dünyanın merkezinde yer alıyor ve bu fırtınalar dünyanın manyetik alanında oldukça etkili oluyor. Dolayısıyla burada yaşam alanları oldukça sınırlı bir şekilde karşımıza çıkıyor ve insanlığı burada tekrardan hayata tutmaya çalışıyoruz ve tekrardan gün yüzüne çıkarmaya başlıyoruz.
Büyük miktarda güneş ışığından yer kabuğuna nüfuz etmesi ile beraber burada sıcaklıkların ve radyasyon artışlarının gerçekten de arttığını görüyoruz ve bunun yükseldiği miktarda da yüzeydeki yaşamın çoğu ortadan kalkıyor ve ölüyor. Bunun dışında virüsler kadar küçük yaşam formları bile mutasyonlara uğruyor ve bunlar da karşımıza farklı tehlikelerle çıkabiliyor.
Dolayısıyla oyunun içeriğinde aslında bu tarz bir temel yer alıyor. Bu temel ile beraber oyunun içeriğini öğrenmek ve oyunda neler olup biteceğini kestirmek gerçekten de önem arz ediyor. Oyuna giriş yapmadan önce bu detayları öğrenmenizde fayda var diyebiliriz. Bu detaylarla beraber de oyunda neler yapabileceğinizi ve hangi amaç uğruna bu savaş içerisinde yer aldığınızı daha net bir şekilde görebilir ve öğrenebilirsiniz.
 
kiyamet sonrasi temali savas oyunu white sands yakinda cikis yapacak 1 qST4QwYh 
Savaş atmosferine bizlere güzel bir şekilde yansıtmayı hedefleyen ve aynı şekilde kıyamet sonrası bir dünyada yer aldığımız yapımda manyetik alanlarla beraber teknolojinin ne kadar yüksek olduğunu burada görebiliyor ancak ortaya çıkan bu kıyamet senaryosu ile beraber de teknolojinin bir nevi sıfırlandığını deneyimleyebiliyoruz. Tüm yaşam bu yapım içerisinde hayatta kalmaya zar zor tutunmaya çalışıyor ve yılların geçtiği bu yapımda aynı şekilde biz de teknolojimizi geliştirmeye ve insanlığı hayatta tutmaya çalışıyoruz. Yüzey hala yaşamak için oldukça tehlikeli bir yer olarak karşımıza çıkarken burada yapacağımız hamlelerin her biri oldukça önem arz ediyor. Yaptığımız hamlelerle beraber dünyadaki yaşama bir yaşam daha ekleyebiliyor veya daha kötü bir hale doğru büründürebiliyoruz.
Dolayısıyla burada savaşlara geçiş yapabiliyor ve gerçek zamanlı olarak orduları kontrol ederek buradaki mutasyona uğramış düşmanları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyunda mutantlar ve çeteler gibi çeşitli düşman çeşitliliği yer alıyor. Bu düşman çeşitliliği ile beraber elbette oyunda tatmin edici bir düşman farklılıklarına karşımıza çıkabiliyor. Burada düşman türlerinin her birinin farklı saldırıları ve güçlü vuruşları yer alıyor. Dolayısıyla onlara karşı kendi hamlemizi yapmak ve onların nasıl saldırdığını ilk etapta öğrenmek oldukça önem arz ediyor.
 
kiyamet sonrasi temali savas oyunu white sands yakinda cikis yapacak 2 e3nQW7Ie 
Oyunda aynı zamanda mutantlar ve çetelerle beraber sürekli olarak karşılaşabiliyoruz çünkü bunlar sürekli etrafta dolanıyor ve etrafı keşfetmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun dışında yiyecek, içecek ve ganimet bulmak için de bu çeteler ve mutantlar etrafında dolanabiliyor ve kaynakları tüketmek için burada çeşitli hamleler yapıyorlar. Biz de burada devreye girerek onların elinden bu kaynakları alabilir veya daha önce davranarak kaynakları onları almadan önce envanterimize dahil edebiliyoruz. Bu tarz kıyamet sonrası oyunlarda gerçekten de kaynaklar oldukça önem arz ediyor. Bu kaynaklarla beraber hem ordumuzun ekipmanlarını güçlendirebiliyor hem de envanterimize kaynaklar atarak çeşitli faydalar sağlayabiliyoruz. Bunun dışında bu kaynaklarla beraber hem askeri hem de karakter kapsamlı araştırmalar yapabiliyor ve yukarıda bahsettiğimiz gibi teknoloji ağacı ile beraber burada yeni yeteneklerin kilidini açabiliyoruz. Bu kilitleri açmak için elbette hem görevleri yapmamız gerekiyor hem de kaynakları toplamamız lazım.
Bunun dışında yine burada farklı farklı örgütler bulunuyor. Bu örgütler ve gruplar daha zorlu bir şekilde karşımıza çıkabiliyor ve birlik olmuş bu düşman grupları bizlere zorlu bir deneyim sunuyor. Dolayısıyla burada biz de kendi ordumuzu kurarken elbette modern askeri teknolojilerden faydalanmaya çalışıyoruz ve haydutları ve düşmanlara karşı üstünlüğümüzü burada sağlamaya çalışıyoruz. Görevlerinin hiç kolay olmadığı ve gerçekten de zorlanabileceğimiz bir yapıyı bünyesinde barındıran proje içerisinde çeşitli seçimler yapabiliyor ve oyunda bu seçimlerle beraber farklı hikaye sonlarına doğru ilerleyebiliyoruz.
 
Oyundaki seçimleri biraz daha detaylandıracak olursak, burada kendi birliklerimizin, ordumuzun ve sivil halkın geleceği ile oynama gibi çeşitli seçimler söz konusudur. Burada yapabileceğimiz her bir seçim, 2 farklı grubu etkiliyor ve bunlarla beraber gidişata yön verebiliyoruz. Oyunda seçtiğimiz seçenekler arasında genel olarak 3 farklı kısım bulunuyor. Bu 3 farklı seçenek arasından dilediğimizi seçebiliyor ve böylece bu dünya içerisinde hayatta kalmanın yollarını arayabiliyoruz. Elbette bazı seçimlerin büyük faydaları bulunuyor. Ancak her bir seçim bizleri çeşitli zorluklar da ilerleyen süreçte sunabiliyor.
 
kiyamet sonrasi temali savas oyunu white sands yakinda cikis yapacak 3 iPEMmFO7 
Bunun dışında kendimize ait bir üs bulunuyor. Bu üssü dilediğimiz gibi geliştirebiliyor ve dilediğimiz şekilde genişletebiliyoruz. Buraya farklı yapılar inşa edebiliyor, farklı ordular oluşturmak için yeni teknolojilerin faydalarından yararlanabiliyor, yerleşim yerlerine ve diğer bölgelere doğru yardımlar ulaştırabiliyor, hayatta kalanları etrafı keşfederek kurtarabiliyor ve kendi bünyemize bunları alabiliyor. Bunun dışında yiyecek, su ve tıbbi malzemeleri için diğer düşman gruplarıyla beraber savaşabiliyor ve bunun dışında etrafı keşfederek yağmalama içerisine geçiş yapabiliyor ve yıkık dökük harabelerden farklı bölgelere doğru buraları araştırmaya koyulabiliyoruz. Farklı bölgelerin yer aldığı yapımda kaynakların oldukça çeşitlilik gösterdiğini görebiliyoruz ve her bölgede farklı kaynak çeşitleri ile beraber de karşılaşabiliyoruz.
Oyunda üs mekaniklerinin yer alması, oyun deneyimini geliştiren ve gerçekten de büyük detaylandırmaları bünyesinde barındıran bir içerik diyebiliriz. Bu mekanik gerçekten de detaylı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bunun dışında görevlerde çeşitli çetelerle, haydutlarla ve mutantlarla beraber karşı karşıya kalıyoruz. Burada aynı zamanda hem modern askeri teknolojilerde hem de sivil halkın daha da mutlu olabileceği ve hayatta kalacağı teknolojilerde yer buluyoruz.
 
Burada ne kadar çok insanı ve hayatta kalanı kendimize çekersek o kadar çok daha güçlü konumda olabiliyor ve bununla beraber de kendimize ait bir yaşam alanı oluşturmaya başlıyoruz. Bu yaşam alanını oluşturmak elbette ne yazık ki kolay olmuyor. Bununla beraber de çeşitli görevleri yerine getiriyoruz. Bu görevlerle beraber elimize hem yeni kaynakları alabiliyor hem de yeni bölgelere doğru adım atmamızın temelini atıyoruz. Bu görevler yer yer zor, yer yer kolay bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bunları yerine getirmek de elbette oyundaki temel hedeflerimizden birkaç tanesi.
 
kiyamet sonrasi temali savas oyunu white sands yakinda cikis yapacak 4 mRtw1nM3 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun içerisinde gerçek zamanlı bir strateji deneyimi bizleri bekliyor. Kıyamet sonrası senaryo içerisinde dahil olduğumuz yapımda kendimize ait bir bölge bulunuyor ve bu bölgeye dilediğimiz gibi geliştirebiliyoruz. Aynı zamanda burada farklı binalar yapabiliyor, farklı seçimlerle beraber gidişata yön verebiliyor, hem sivil halka hem de ordumuza bir bakış atabiliyoruz. Bu tarz oyunları elbette strateji oyunlarından hoşlananlara hitap ediyor ve oyunun 25 Ocak tarihinde erken erişim sürümü olarak karşımıza çıkacağını belirtebiliriz. Erken erişim sürümü içerisinde elbette çeşitli hatalar ve sorunlar olabilir. Ancak geliştirici ekip, oyuncu geri bildirimlerini önemseyerek tam sürüme kavuşmayı hedefliyor.
 
Ne zaman tam sürüme kavuşacağı şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Oyun çıkışı ile beraber de direkt olarak satın alabilir ve kütüphanenize dahil edebilirsiniz. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız da bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Son olarak, oyunun bağımsız bir ekip tarafından bizlere sunulacağını aktaralım. Dolayısıyla oyundaki beklentileri düzenlemenizde ve düşürmenizde fayda var diyebiliriz. Genel olarak tatmin edici bir deneyimin bizlere aktarılacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün