Oyun

Fiyatsız Ghostwire: Tokyo Oyununu Epic Games’ten Almayı Unutmayın

 
Bildiğiniz üzere Epic Games yıl sonuna kadar her gün yeni bir oyunu ücretsiz olarak kullanıcılara sunmaya devam ediyor ve toplamda ondan fazla oyunu oyunculara sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda her gün farklı farklı oyunlar karşımıza çıkıyor ve son birkaç gündür gerçekten de güzel yapımları bizlere aktarıyor. Şimdi ise aksiyon macera oyunu Ghostwire: Tokyo tamamen ücretsiz bir şekilde bizlere sunuluyor ve bu kapsamda bugün saat 19:00’a kadar bu oyunu kütüphanenize ekleyebilir ve kalıcı olarak sizin olabilir. Dolayısıyla sınırlı bir süreniz bulunuyor ve elinizi çabuk tutmanızda fayda var.
 
– Epic Games sayfası
 
Ghostwire: Tokyo genel olarak oyuncular tarafından sevilen ancak bir yerden sonra sıkıcı bulunan bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyun yapısı itibariyle bazı noktalarda sıkabiliyor ancak bazı noktalarda ise aksiyonun dozunu yukarıya çekebiliyor. Oyun içerisinde isminden de anlaşılacağı gibi Tokyo içerisinde yer alıyor ve Tokyo sokaklarını burada arşınlayabiliyoruz. Farklı bölgelere doğru ilerleyebildiğimiz, farklı caddeleri ve sokakları gezebildiğimiz yapımda aynı zamanda arka planda gerilim dolu bir yapı yer alıyor.
 
 
 
Bu yapı ile beraber bölge içerisinde ortadan kaybolan insanların neden buradan kaybolduğunu ve arka planda yer alan sır perdesini açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Bu perdeyi aralamak elbette kolay olmayan ve uzun bir maceraya burada atılabiliyoruz. Bunun dışında karakter odaklı bir yapı yer alıyor. Bu yapı ile beraber farklı büyüleri ve element güçlerini kullanabilir ve düşmanları ve karşımıza çıkan canavarları veya yaratıkları kendi güçlerimizle beraber ortadan kaldırabiliyoruz. Bu güçleri dilediğimiz gibi kombolayabiliyor ve aynı zamanda hem tekli hem de toplu bir şekilde düşmanları yerle bir edebiliyoruz. Dolayısıyla bu elementsel güçleri kullanmak ve karaktere hakim olmak tamamen bizim işimiz oluyor.
 

 
Oyun hakkında 
 
Oyunda yukarıda da bahsettiğimiz gibi hikaye odaklı bir yapı yer alıyor ve bu hikaye içerisinde de aynı şekilde Tokyo şehrinde ortadan kaybolan insanlığı tekrardan geriye getirmeye çalışıyoruz. Bilinmeyen yaratıklarla ve canavarlarla yüzleşebileceğimiz yapımda karakterimizi dilediğimiz şekilde geliştirebiliyor ve farklı güçlerin kilidini burada açabiliyoruz. Tokyo’da insanların kayboluşunun ardındaki karanlık gerçeği ortaya çıkarabileceğimiz yapım bizlere hikaye odaklı yapısı ile beraber içerisine davet ediyor ve oyun boyunca farklı bölgelere hızlı bir şekilde ilerleyebiliyor. Harita kısmına bakarak bu bölgelerdeki sırları açığa çıkarabilir ve aynı zamanda çatıdan çatıya doğru atlayabiliriz. Bunun dışında oyunda kilidini açabileceğimiz yeni element güçler bulunuyor. Bu güçlerin kilidini açmak elbette bizlere daha fazla fayda sağlıyor ve aynı zamanda bu yeni güçleri kullanmak için biraz oyun içerisinde vakit geçirmemiz gerekiyor. Bunun dışında farklı güçleri açmak için de elbette hikaye kapsamında biraz ilerlemeli ve aynı zamanda farklı görevlerde yerine getirmemiz gerekiyor.
 
Ruhani varlıklarla beraber yüzleşebileceğimiz ve bilinmeyen varlıkları burada ortadan kaldırabileceğimizi yapımda aynı zamanda intikam arayışı içerisine geçiş yapabilir ve diğer taraftan ruhani varlıklarla beraber işbirliği yapabilir veya çeşitli yetenekler üzerinde ustalaşmaya çalışırız. İlgi çekici bölgelerin yanı sıra tamamen tekinsiz bölgelerin ve tehditkar kısımlarının olduğunu aktarabiliriz. Oyunda Tokyo’nun o anıtsal güzellikleri de karşımıza çıkabiliyor. Dolayısıyla oyunda yer aldığımız süre boyunca bu anasal güzellikleri keşfedebilir, farklı bölgeleri ve sokakları ilerleyerek buralardaki manzaraları açığa çıkarabilir, buralardan belki de bir ekran görüntüsü alabilir ve ortamın nasıl karanlık ve sıkıntılı olduğunu deneyimleyebiliriz.
 
fiyatsiz ghostwire tokyo oyununu epic gamesten almayi unutmayin 0 FkdIkEez 
 
Doğaüstü varlıklarla beraber yüzleştiğim yapımda Tokyo’yu benzersiz bir bakış açısıyla görebilir ve bu bakış açısı bazı oyuncuların gerçekten de dikkatini çekebilir. Bu oyun özelinde şunu söyleyebiliriz ki her bir oyuncu bu oyundan zevk alamıyor. Çünkü oyunun vaat ettikleri ve sunmak istedikleri elbette oyuncudan oyuncuya değişiklik gösteriyor. Oyunu oynayan her bir oyuncu burada farklı bir deneyim içerisinde ve düşünce içerisine girebiliyor. Bazı oyuncular oyundan direkt olarak hoşlanabilir. Bazı oyuncular ilk etapta hoşlanırken oyunun ortalarında oyunu sıkıcı bulabiliyor veya direkt olarak hiç beğenmeyen oyuncular da mevcut durumda diyebiliriz. Dolayısıyla oyunun incelemeleri karışık.
Oyun şu anda Epic Games mağazasında ücretsiz olarak bizlere sunuluyor ve gerçekten de şans verilmesi gereken bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Oyunun PC sürümünde ayrıca yeni bir güncelleme bulunuyor ve bu güncelleme ile beraber yeni içerikleri keşfedebiliyorsunuz. Yeni güncelleme içerisinde ana oyunun içeriğine ek olarak keşfedilecek yeni bir bölge, uzatılmış ara sahneler, yeni yan görevler ve daha fazlası bulunuyor. Bunun dışında yeni düşmanların karşımıza çıktığını görebiliyor ve oynanış kalitesi iyileştirmelerinin de bizlere sunulduğunu deneyimleyebiliyoruz.
 
Roguelite tarzı oyun modu ile beraber yeni güncelleme gerçekten de oyuncuları güzel bir içerik sunuyor ve bu kapsamda aynı zamanda ek yetenekleri de bizlere aktarıyor. Burada düşmanlara karşı gelebileceğimiz yeni yeteneklerin kilidini açarak daha güçlü konuma geliyor ve bunları açmak için de farklı görevleri yerine getirmemiz lazım. Dolayısıyla oyun için yayınlanan en son güncelleme gerçekten de oyuncuların ilgisini çeken ve oyunun kapsamını derinleştiren yeniliklerden birkaç tanesi diyebiliriz. Epic Games sürümünde de aynı şekilde bu güncelleme yer alıyor ve dilediğiniz gibi oyuna giriş yapabiliyor ve Tokyo macerasına siz de atılabiliyorsunuz.
 
fiyatsiz ghostwire tokyo oyununu epic gamesten almayi unutmayin 1 Bp7uKHAK 
Oyun içerisinde aynı zamanda doğaüstü tehditlerle baş etmek için üstün yeteneklerimiz bulunuyor. Burada hayaletleri avlamak ve yeteneklerimizden faydalanmak için farklı becerilerin kilidini açabiliyor ve Tokyo semalarını yükselebiliyoruz. Oyunda hem ana görevler hem de yan görevler bulunuyor. Bu görevlerle beraber etrafı daha da fazla keşfedebiliyor ve bazı noktalarda oyunun gerilim seviyesi bir hayli artış gösteriyor. Düşmanlara karşı avantaj elde etmek için sokakların üzerinde gezinebiliyor, çatıdan çatıya atlayabiliyor, düşmanların hamlelerine karşılık verebiliyor, kendinizi dilediğiniz gibi savunabiliyor ve düşmanların tam hamle yaptığı zaman onların saldırılarına karşılık vererek alt edebiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda yapabileceğiniz gerçek zamanlı olarak hamleler bulunuyor.
 
Bunlarla beraber de düşmanları kolay bir şekilde ortadan kaldırabiliyor ve her bir oyuncu burada farklı bir deneyim elde edebiliyor. Çünkü burada yapabileceğiniz planlamalar ve ataklar oldukça farklıdır. Gerçek zamanlı olarak planlamalar yapabilir ve farklı saldırı stillerini burada kombolayarak harmanlayabilirsiniz. Böylece düşmanlara karşı hızlı bir şekilde sert darbeler verebilir ve onları atlatarak da yeni ve ilgi çekici bölgelere geçiş yapabilirsiniz.
 
fiyatsiz ghostwire tokyo oyununu epic gamesten almayi unutmayin 2 sSAf1qCu 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun oynanması gereken yapımlar arasında yer alıyor ve şu anda bildiğiniz üzere ücretsiz olarak sunuluyor. Yukarıda tekrar tekrar belirttiğimiz gibi bugün saat 19.00’a kadar Epic Games kütüphanesine oyunu ekleyebiliyor ve o saatten sonra farklı bir oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize dahil edebiliyorsunuz. Sınırlı bir süre ile beraber mevcut olan bu ücretsiz oynamayı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız da elbette bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Öte yandan oyunu Steam sayfası üzerinde indirimli bir şekilde 11.87 Dolardan satışta olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün