Oyun

Epic Games’in Bugünkü Fiyatsız Oyununu Eklemeyi Unutmayın!

 
Bildiğiniz üzere Epic Games, yıl sonuna kadar her gün yeni bir oyunu ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Bugünkü oyun ise dikkat çekici tarzı ile beraber Melvor Idle yapımı karşımıza çıkıyor. Oyunu bugün saat 19.00’a kadar kütüphanenize ekleyebilir ve kalıcı olarak sizin olabilir. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız elbette bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz.
 
– Epic Games sayfası
 
Bağımsız bir ekip tarafından bizlere sunulan yapım içerisinde hem rol yapma unsurları hem de strateji unsurları yer alıyor. Farklı oyun türlerini birleştiren yapım içerisinde çok çeşitli detaylar bizim elimizde bulunuyor. Aynı zamanda birçok unsurun yer aldığı yapımda 20’den fazla yeteneği geliştirmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz ve oyun içerisinde daha önce belki de görmediğiniz bir serüvene yolculuk yapabiliyoruz.
 
 
 

  
Oyun hakkında 
 
Oyun içerisinde bir panel tasarımı bizlere sunuluyor. Sol kısımdan farklı farklı detaylara ulaşabiliyor ve bu detaylar arasında aslında bir nevi boğulabiliyoruz. İlk etapta karışık ve sıkıcı gibi gözüken bu yapım, elbette ilerleyen süreçte sizlere daha da açılabiliyor ve böylece içerik bakımından zengin olduğunu anlayabiliyorsunuz. RuneScape adlı oyundan esinlenen bu yapım içerisinde dilediğiniz şekilde detaylara dalabiliyor ve oyunda farklı yeteneklere doğru yelken açabiliyorsunuz. Hangi stratejileri kullanabileceğimiz ve hangi planları oyuna dahil edebileceğimiz tamamen bizim bakış açımıza göre ve hamlelerimize göre değişkenlik gösterebiliyor. Dolayısıyla oyun içerisinde yer aldığınız süre boyunca her bir oyuncu farklı bir deneyim elde edebiliyor ve bu deneyimle beraber kendi deneyimini özelleştirebiliyor ve kişiselleştirebiliyor.
 
Oyun içerisinde farklı farklı detayların olduğundan bahsettik. Bu detaylar arasında odunculuk, metal işleme, aşçılık, tarım ve daha fazlası yer alıyor. Ancak bunun dışında yine hakim olabileceğiniz dövüş mekanikleri sizleri bekliyor. Bu dövüş mekanikleri arasında yakın dövüşler, menzilli dövüşler ve büyülü içerikler bizlere sunuluyor. Bu dövüş mekanikleri içerisinde dilediğimizi seçebiliyor, hangi büyüye veya yakın dövüşe odaklanmak istiyorsanız ona doğru yaklaşabiliyor ve ona göre kendi hamlelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.
 
epic gamesin bugunku fiyatsiz oyununu eklemeyi unutmayin 0 UbBaiewS 
 
Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyorsunuz. Bu bölgelerde istediğiniz şekilde canavarlara ve düşmanlara karşı savaşabiliyor ve geliştirici ekibin belirttiğine göre oyun içerisinde 100’den fazla canavarın olduğu doğrulanabiliyor. Bu canavarların elbette her birinin farklı bir yeteneği, vuruş gücü ve mekaniği bulunuyor. Dolayısıyla öncelikle onların nasıl hamle yapabileceğini kestirebilmek ve onların hamlelerine karşılık verebilmek bu oyun içerisinde oldukça önem arz ediyor. Zorlu zindanlara doğru geçiş yapabileceğimiz ve bu zindanları keşfedebileceğimiz yapımda sürekli olarak düşmanları ortadan kaldırmak ve aynı zamanda bu düşmanların daha da zorlu bir şekilde karşımıza geldiğini görmek oldukça normal. Oyunda aynı zamanda hem irili ufaklı düşmanlar hem de patron savaşları karşımıza çıkabiliyor ve bu patron savaşları gerçekten de bizleri zorlayan türden diyebiliyoruz.
 

Hem bilgisayar platformunda hem de mobil platformda oynanabilen bu yapım şu anda bildiğiniz üzere Epic Games platformunda tamamen ücretsiz bir şekilde sunuluyor ve yıl sonuna kadar da bu ücretsiz oyun serüveni devam ediyor. Her gün Epic Games mağazasına uğramayı unutmayın ve her gün saat 19.00’da mağazanın yenilendiğini de belirtelim. Dolayısıyla her gün mağazaya uğramayı ihmal etmeyin ve böylece ücretsiz oyununuzu da kütüphanenize ekleyebilir ve kütüphanenizi genişletebilirsiniz. Oyunun fiyatına bakacak olursak da 181 Türk lirasından karşımıza çıkıyor ve bu oyun tamamen şu anda ücretsiz bir şekilde bizlere sunuluyor.

Oyun içeriğine dönecek olursak, içerik bakımından zengin bir ortamı bizlere sunuyor dedik. Bunun dışında yine seviye atlatabileceğimiz ve çevrimdışı ilerleme sistemi ile beraber sürekli olarak yükseklere ulaşabileceğimiz yapım içerisinde ilerleme sistemi oldukça dikkat çekici olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda farklı farklı yetenekler bulunuyor. Bu yetenek ağacı içerisine istediğimizi seçebiliyor ve hangi yeteneğe doğru geçiş yapmak istiyorsak ona doğru ilerleyebiliyor ve ona doğru yönelebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda yetenekleri yükseltmek, yeni yeteneklerin kilidini açmak, hangi stratejilerin hangi noktada belirlenmesi gerektiğini tamamen biz belirleyebiliyor ve hem yoğun hem de sakin tempolu bir oyunun bizlere aktarıldığını söyleyebiliyoruz.
 
epic gamesin bugunku fiyatsiz oyununu eklemeyi unutmayin 1 mRlj7hOC 
Eski zamanlardan aşina olduğunuz bir yapıyı bünyesinde barındıran yapım içerisinde hem nostalji bir hissiyat yaşayabiliyor hem de bu nostalji hissiyatının yeni teknolojilerle beraber birleştiğini burada deneyimleyebiliyorsunuz. Farklı oyun tarzı ile beraber karşımıza çıkan yapım içerisinde hem envanter sistemi hem de yetenek sistemi oldukça ön plana çıkıyor. Zaten oyunun özünde sürekli olarak bu kısımlar arasında git gel yapabiliyoruz.
Aynı zamanda geliştirici ekibin belirttiğine göre oyuna sürekli olarak düzenli güncellemeler yapılıyor. Bu güncellemelerle beraber hem oyundaki hatalar gideriliyor hem de daha stabil bir oyun deneyimi bizlere sunuyor. Bunun dışında yeni içerikler ve yeni özellikler de bu güncellemeler sayesinde oyuna dahil oluyor ve böylece oyuncular daha eğlenceli bir deneyim elde edebiliyor.
Oyun içerisinde yer aldığımız süre boyunca hem yeni oyunculara hem de deneyimli oyunculara hitap edecek bir yapının olduğundan söz edebiliyoruz. Bunun dışında yine 8 özel yeteneğin ve ilgi çekici zindanların burada olduğuna değiniyor ve bu zindanlara geçiş yaparak da hem yeni yeteneklerin kilidini açabiliyor hem de kendi yeteneklerimizi yükseltebiliyoruz. Bunun dışında bu zindanlar içerisinde keşif yaptığımız esnada baş düşmanların ortaya çıktığını görebiliyor ve aynı zamanda arka planda bir hikayenin de olduğuna deneyimleyebiliyoruz.
Sonu gelmeyen bir savaş sisteminin yer aldığı oyunda kendine özgü mekaniklerin olduğunu söyleyebiliyor ve aynı zamanda kolay erişilebilen mekanikleri ve sistemlerin burada yer aldığını aktarabiliyoruz. Bunların dışında elbette oyun içerisinde kullanabileceğiniz donanımlar ve silahlar oldukça önem arz ediyor. Bu silahların da binden fazla olduğunu aktarabiliyor ve gerçekten de geniş kapsamlı bir silah kütüphanesini ve donanım kütüphanesinin olduğundan bahsedebiliyoruz. Geniş kapsamlı silah kütüphanesi gerçekten de oyuncuların dikkatini çeken, uzun süre idare edecek bir yapıyı bünyesinde barındırıyor.
 
epic gamesin bugunku fiyatsiz oyununu eklemeyi unutmayin 2 DTCBBmYi 
Öte yandan bu özelliklerin dışında yine etkileşime geçebileceğiniz ve arkadaş olabileceğiniz 40’tan fazla hayvan dostumuz yer alıyor. Bu hayvan dostlarıyla beraber elbette düşmanlara karşı gelebiliyor, aynı zamanda bu hayvan dostlarını besleyebiliyor ve yeteneklerini güçlendirebiliyoruz. Yeni genişletmeler sayesinde de hem özelliklerimizi arttırabiliyor hem de oyunun kapsamı daha da derinleşebiliyor. Oyunun hikayesi bakımından elbette dallanıp budaklanan bir yapının olduğundan bahsedebiliyor ve bu hikayeyi elbette zindanlara ilerlediğimiz zaman ve belli bir noktaya geldiğimiz zaman karşımıza çıkıyor.
Sonu gelmeyen savaş sisteminin yer aldığından bahsettik. Bu savaş sistemi gerçekten de ön plana çıkan ve aynı zamanda kendimizi geliştirebileceğimiz ve içerisinde derin özellikler bulabileceğimiz bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Bunun dışında oyunda elbette ilk etapta çok detaylı bir yapıyla beraber karşılaşabiliyor ve belki de bu arada kafanız karışabiliyor. Ancak ilerleyen süreçte ve oyunun ortalarına doğru hangi sistemin ne işe yaradığını öğrendikten sonra oyun içerisinde artık ne yapmanız gerektiğini bile biliyor ve böylece oyunda usta olma yoluna gidebiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda ilk etapta kendinize hakim olun ve oyunu öğrenmeye çalışın. Ardından oyuna nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrendikten sonra da kendinizi geniş bir deneyime bırakabilirsiniz.
 
Geliştirici ekibin belirttiğine göre oyun içerisinde yer alan depo ve envanter sistemi oldukça ön plana çıkıyor. Bu sistemle beraber, yukarıda da bahsettiğimiz gibi donanımları ve kaynakları kendi bünyenize dahil edebiliyor ve aktardığınız bu kaynaklarla beraber kendi faydanıza işler yapabiliyorsunuz. Örneğin, düşmanlara karşı geldiğiniz zaman belli başlı donanımları kendinize dahil edebiliyor ve bunlarla beraber de düşmanlara karşı daha güçlü bir şekilde gelebiliyorsunuz.
 
epic gamesin bugunku fiyatsiz oyununu eklemeyi unutmayin 3 
Oyunda, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 3 farklı aksiyon sistemi bulunuyor. Bu aksiyon sistemlerinden istediğinizi seçebiliyor ve istediğinize yönelebiliyorsunuz. 8 farklı özel yeteneğin de yer aldığı yapımda, bu özel yetenekleri kullanmak tamamen sizin işiniz oluyor. Aynı zamanda, bu özel yeteneklerin kullanımı ve zamanı tamamen sizin belirlemelerinizle beraber ön plana çıkabiliyor. Dolayısıyla, oyunda hangi hamleyi yaparsanız ve hangi sistemi kullanırsanız, her biri size avantaj sağlayabiliyor. Ancak, etkileri daha farklı olabiliyor.
Bunların dışında, oyunda yer aldığınız süre boyunca internet bağlantınızın olması gerektiğini hatırlatalım. Dolayısıyla, oyunu çevrimdışı oynayamıyor ve sadece internet bağlantısı ile ve stabil bağlantıyla beraber oyunu deneyimleyebiliyorsunuz.
Kısaca toparlayacak olursak, oyun içerisinde hem yeni oyunculara hem de deneyimli oyunculara hitap edecek bir yapı bulunuyor. Daha önceden RuneScape oyununu oynadıysanız ve bu oyuna da yer vermek istiyorsanız, elbette bu oyunla beraber hangi detayların farklı olduğunu ve o oyundan ayıran özellikleri hangisi olduğunu görebiliyor ve açığa çıkarabiliyorsunuz. Dolayısıyla, bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi yeni bir içeriğe bırakmak ve aynı zamanda detaylı öğelerle beraber karşılaşmak istiyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Zaten oyun ücretsiz bir şekilde bizlere sunuluyor ve istediğiniz şekilde oyuna dahil olabiliyorsunuz. Dolayısıyla, oyunu tekrar tekrar belirttiğimiz gibi bugün saat 19.00’a kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilir ve istediğiniz zaman oyuna dahil olabilirsiniz.
 
epic gamesin bugunku fiyatsiz oyununu eklemeyi unutmayin 4 FbpavWz1 
Oyun içerisinde karşınıza detaylı bir panel geliyor. Bu panelle beraber farklı zindanlara doğru ilerleyebiliyor, hikayeleri içeren kapsamlı kısımlara doğru geçiş yapabiliyor ve savaş sistemi ile beraber de ön plana çıktığını aktarabiliyoruz. Elbette, bu panel sizlere ilk etapta sıkıcı gelebilir. Ancak daha sonrasında derinlemesine ve ayrıntılı bir sistemin olduğunu gördükten sonra elbette bunu kurcalayabilir ve ortada neler olup bittiğini öğrenmeye çalışabilirsiniz. Kolayca öğrenebileceğiniz ve sınırsız özelliklerle beraber donatılmış bu yapım elbette daha önce denemediyseniz bir göz atmanızda fayda var diyebiliriz.
Bunun dışında, Epic Games yukarıda da bahsettiğimiz gibi saat 19.00’dan sonra yeni oyununu açıklayacak ve oyunculara sunacak. Dolayısıyla, bu oyunu elde etmek için sınırlı bir süreniz bulunuyor. Ve tekrar belirttiğimiz gibi, her gün yeni oyunla beraber karşılaşabiliyoruz. Bu oyunları elde etmek elbette yıl sonuna kadar devam ediyor ve her gün farklı bir oyunla beraber karşımıza gelmeye hazırlanıyor.
Öte yandan, bildiğiniz üzere Steam içerisinde şu anda kış indirimleri başlamış durumda. Elbette, Steam platformunda oyunları ne yazık ki Türk Lirası ile beraber sadece dolar kuru ile beraber elde edebiliyoruz. Epic Games ise oyunları hala Türk Lirası ile beraber satıyor ve böylece oyunları oldukça ucuz bir şekilde elde edebiliyoruz. Dolayısıyla, Steam’in karşısında Epic Games gerçekten de güçlü durmaya ve son kale olarak bizlere hizmet vermeye devam ediyor diyebiliriz. Ancak, Steam kapsamında da kış indirimlerinin başladığını belirtelim. Eğer ucuz bir oyun görürseniz elbette o platformdan da satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün