Haberler

Yeni Dune Sinemasından Birinci Paul Atreides İmajı Geldi

Arrival ve Blade Runner 2049 filmlerinin yönetmeni Denis Villeneuve'nin bu Aralık ayında gösterime girmesi planlanan Dune uyarlamasında Paul Atreides'i, Timothee Chalamet canlandırıyor. Aktörün Paul Atreides olarak ilk görüntüsü de Vanity Fair tarafından paylaşıldı.

1965 tarihli kitabın bir bilimkurgu başyapıtı olduğunu söylemek doğru olur. Kitabı okumasa bile Dune serisiyle bilgisayar oyunları sayesinde tanışmış bir neslin de olduğunu unutmamak lazım (özellikle de Westwood'un şaheser oyunu Dune 2000'i saygıyla anıyorum). Vanity Fair, Dune ile ilgili daha çok bilgiyi yarın paylaşacağını açıkladı ve tadımlık olarak Paul Atreides karakterini ilk kez görmüş olduk.

Chalamet, Paul Atreides için “o macera hayalleri kuran biri değil, maceraya direnen, bundan korkan biri” diyor. Dune serisini okumuş olanlar Paul'un kendisini hesap etmediği olayların ortasında bulduğunu ve aile olarak Arrakis'e varışlarının hiç de bekledikleri gibi sonuçlanmadığını biliyorlardır.

Yayınlanan görselde nakliye gemilerinin Atreides ailesini yeni hedeflerine götürmek üzere iniş yaptıklarını görüyoruz. Caladan'ın okyanuslarından ayrılıp Arrakis çöllerine giden yolculuğun başlayacağı yer burası.

Dune'ün vizyon tarihi 18 Aralık 2020.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün