Haberler

Google Mesajlar’a yapay zeka ile sohbet özelliği geliyor!

Google İletiler, Gemini ile sohbet etmenize imkan tanıyacak. Bu yeni özellik sayesinde bildirileri taslak olarak hazırlayabilecek, fikirler üretebilecek, aktiflikleri planlayabilecek yahut yalnızca eğlenceli bir sohbet edebileceksiniz.

Google İletiler Gemini entegrasyonu nasıl olacak?

Gemini, Google İletilerde yeni bir konuşma olarak görünecek. Google İletiler Gemini, daha evvel farklı aygıtlarda kullanılan Gemini 1.0 Pro tarafından destekleniyor ve telefonlar için daha az robotumsu cevaplar sunacak halde adapte edildi.

google mesajlara yapay zeka ile sohbet ozelligi geliyor 0

Gemini, metin oluşturmanın yanı sıra, makul bir istek verildiğinde fotoğraflar de oluşturabilecek. Google Workspace (Gmail, Drive ve Docs), Haritalar, Uçuşlar, Oteller ve YouTube’a erişim sağlayan Gemini Uzantılarını da destekleyecek. Ayrıyeten Google Bildiriler Gemini ile fotoğraf yükleyebilecek ve sorgulayabileceksiniz, lakin bu sohbetlerde sesli notlar devre dışı bırakılıyor.

Örnek istekler ortasında şunlar yer alıyor:

•Arkadaşımla uzun müddettir bağlantı kurmadım. Tekrar temas kurmak ve denetim etmek için kısa bir bildiri tasarlamama yardımcı ol.

•Yemek pişiren biri için etkileyici lakin kolay bir 3 öğün akşam yemeği menüsü öner. Vejetaryen olsun.

•Hemen çabucak kimseyi tanımadığım bir toplumsal aktifliğe gidiyorum. Birkaç değişik konuşma başlatıcısı öner.

Gemini karşılıklarına kıymetlendirme yapmak için bir cevaba uzun müddet basmanız kâfi olacak. Gemini ile olan sohbet RCS üzerinden gerçekleşiyor, fakat uçtan uca şifreleme yok. Yani, yalnızca Google ile etkileşim halinde oluyorsunuz.

Gemini Uygulama Aktifliğini kapattığınız durumda sohbetler sırf 72 saat boyunca saklanıyor. Özellik bu hafta küçük bir kullanıcı yüzdesi için açık beta olarak başlayacak. Kullanmak için Google Bildiriler beta sürümüne kaydolmanız ve 18 yaşın üzerinde olmanız gerekiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün