Haberler

Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi resmen duyuruldu!

Sucker Punch Productions ve Nixxes Software tarafından geliştirilen Ghost of Tsushima’nın Director’s Cut sürümünün PC’ye ne vakit geleceği sonunda belirli oldu! PC oyuncuları uzun müddettir bu muştuyu bekliyordu, hasebiyle lafı fazla dolandırmadan gelin Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi neymiş bakalım.

Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi: 16 Mayıs 2024

PlayStation özel oyunları ortasında PC’ye gelmesi tahminen de en çok beklenen oyunlardan biri olan Ghost of Tsushima, sonunda sahiden PC’ye geliyor. Oyunun çıkış tarihi 16 Mayıs 2024 olarak belirlendi.

PlayStation Blog gönderisinde duyurulan habere nazaran Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi duyurusundan çabucak evvel de Horizon: Forbidden West, PC’de piyasaya sürüldü.

Oyunda PC sürümüne mahsus özellikler bulunacak. Bunlar ortasında 21:9, 32:9 ve 48:9 çözünürlüklerinde ultrawide monitör dayanağı bulunuyor. Ayrıyeten Ghost of Tsushima Director’s Cut’un Nvidia DLSS 3 ve DLAA, AMD FSR 3 ve FSR 3 Native AA, ve Intel XeSS dayanağı sunacağın da doğrulandı. Bu özellikler sayesinde oyuncular kare suratlarını ve manzara kalitelerini daha da artırabilecekler.

Ayrıca hem oyun kolu hem de fare ve klavye düzenlemeleri için denetimler büsbütün özelleştirilebilir olacak. Şayet oyuncular DualSense kullanırlarsa, PS5 sürümünde bulunan tüm dokunsal geri bildirim ve adaptif tetikleyici özellikleri deneyimleyebilecekler.

PC sürümü ayrıyeten içerik açısından tamamlanmış durumda, bu da oyuncuların oyunu aldıklarında ana oyunu, Iki Island DLC’sini ve çok oyunculu Legends modunu erişebilecekleri manasına geliyor. Oyun şu anda ön siparişe açılmış durumda. Steam fiyatı 60 dolar, Epic Games Store fiyatı ise 1.499 TL.

Ghost of Tsushima birinci olarak 2020’de PS4 için piyasaya sürüldü ve oyuncuların 13. yüzyıl Japonya’sında Moğol istilasına karşı koymaya çalıştığı bir açık dünya aksiyon oyunu olarak büyük beğeni topladı. 2021’de Ghost of Tsushima Director’s Cut, PS5 için Iki Island DLC’siyle birlikte piyasaya sürüldü. PC’ye aktarılan sürüm de bu.

16 Mayıs 2024 olan Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün