Teknoloji

Samsung Galaxy A55 ve Galaxy A35’in Tasarımı Sızdırıldı

samsung galaxy a55 ve galaxy a35in tasarimi sizdirildi 0

Şu ana kadar Galaxy A55 ve Galaxy A35 modelleri ile ilgili birçok sızıntı gördük ve bu sızıntılar devam ediyor. Telefonların özellikleri ve genel tasarımları hakkında bir süredir bilgi sahibiyiz, ancak kısa bir süre önce cihazların resmi basın görselleri de sızdırıldı. Samsung Hindistan tarafından yapılan açıklamaya göre, Galaxy A55 ve A35 modelleri önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtılacak.

Sızdırılan Galaxy A55 ve Galaxy A35 resmi görselleri

Galaxy A55 ve Galaxy A35 modelleri, neredeyse her açıdan birbirlerine benziyor ve bu iki ürünü ayırmak için boyut farklılıklarına odaklanmak gerekiyor. Telefonlarda, Samsung’un Key Island tasarım yaklaşımı, özellikle Güç ve Ses tuşlarının etrafındaki yükseltilmiş alanı içeriyor. Ayrıca, cihazların ön yüzünde, delik çentikli ekranlar dikkat çekiyor.

Her iki telefonun arka tasarımı ve kamera bölümünün tasarımı birbirine benzerken, kullanılan donanımlarda farklılıklar bulunuyor. Galaxy A55 ve A35 modellerinin ana kamerası her ikisinde de 50 MP, ancak Galaxy A55’te 12 MP ultra geniş açı ve 5 MP makro kameralar bulunuyor. Galaxy A35 modelinde ise 8 MP ultra geniş açı ve 5 MP makro kamera bulunmaktadır. Ön bakan kameralarda Galaxy A35 modelinde 13 MP, Galaxy A55 modelinde ise 32 MP sensör bulunmaktadır.

Her iki telefon da selefleri gibi 25W hızlı şarj kapasitesine sahip 5.000mAh bataryaya sahiptir. Galaxy A55 modelinde 6.5 inçlik Super AMOLED, 120Hz, HDR10+ ekran beklenirken, Galaxy A35 modelinde 6.6 inç Super AMOLED 120Hz ekran bulunması söylenmektedir. Galaxy A55 ve Galaxy A35’in işlemcileri ise sırasıyla Exynos 1480 ve Exynos 1380 yongalarını içermektedir.

Her iki telefon için Samsung, 4 büyük işletim sistemi güncellemesi ve 5 yıl güvenlik güncellemeleri sunacak. Telefonlar, 11 Mart tarihinde resmi olarak tanıtılacak.

Kaynak: İndir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün