Teknoloji

Futbola renk katacak LED’ler geliyor: DynaVisual Pad

Mobil Dünya Kongresi 2024 (MWC 2024), teknoloji dünyasının en yenilikçi ve dikkat cazibeli eserlerini bir ortaya getirdi. Bu yeniliklerin başında, DynaVisual tarafından geliştirilen esnek ekranlar yer alıyor. DynaVisual, şahsî giyilebilir aygıtlar için tasarladığı bu esnek ve yüksek görünürlüklü LED panellerle teknoloji ve futbol dünyasında yeni bir sayfa açıyor.

Dynavisual Pad: Futbol ve basketbol stadyumlarına renk katacak

DynaVisual’ın geliştirdiği Dynavisual Pad, esnek ekran teknolojisindeki son yenilik. Bu eser, esnekliği ve yüksek parlaklık bedelleriyle dikkat çekiyor. Bir yandan esnek yapısıyla giyilebilir teknoloji alanında yenilikler sunarken, öbür yandan 6000 nit değerindeki parlaklığı ile futbol stadyumu üzere açık alanlarda bile rahatça görülebiliyor.

futbola renk katacak ledler geliyor dynavisual pad 0 mgv9YNGF

Bu esnek paneller, 16×32 piksel dizilimine sahip olup, düşük çözünürlüklerine karşın son derece parlak ve etkileyici görseller sunuyor. Klasik OLED ekranlardan farklı olarak, bu eserler daha çok etkinliklerde ve açık alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış durumda.

Kullanım Alanları: Futbol’dan Güvenliğe

DynaVisual’ın ‘Sürü Teknolojisi‘ ise, birden fazla Dynavisual Pad’in bir ortaya gelerek dev bir ekran oluşturabilmesine imkan tanıyor. Bu, bilhassa futbol üzere spor aktiflikleri ve konserlerde kullanılarak, seyircilerin dev bir ekran üzere hareket etmesini sağlayabilir.

Her bir Pad, etkinliklerde farklı renkler ve görseller gösterebilir, böylelikle izleyiciler aktifliğin bir kesimi haline gelebilir. Teknoloji meraklıları ve aktiflik organizatörleri için Dynavisual Pad, katiyetle gözden kaçırılmaması gereken bir yenilik olarak öne çıkıyor.

futbola renk katacak ledler geliyor dynavisual pad 1 VfvdZEZ7

DynaVisual Pad’in kullanım alanları hayli geniş. Pazarlama ve reklamcılık alanında, marka logoları, bildiriler ve öbür görselleri çarçabuk gösterebilirken; güvenlik çalışanı için de yol gösterici iletiler ve ihtarlar sunabilir. Bisiklet şoförleri için dönüş sinyalleri üzere şahsî kullanımlar da mümkün.

Bu teknolojiyi nasıl buldunuz? Sizce futbol yahut basketbol stadyumlarında kullanılmalı mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün