Otomobil

Tesla Roadster için tarih verildi! Buna otomobil demeyeceksiniz…

Elon Musk ve Tesla, elektrikli spor araba Roadster için çalışmalarına sürat kattı. Birinci olarak 2017’de tanıtılan araç için yeni bir tarih verildi. Dizaynda radikal değişikliklere gideceklerini söz eden CEO Elon Musk, Roadster’ın otomobilden fazlası olacağını söyledi.

Yeni Tesla Roadster için maksat 2025

Elon Musk’ın açıklamasına nazaran Tesla, yeni kuşak Roadster için çalışmalarını hızlandırdı. Elektrikli spor arabası üretimine önümüzdeki yıl başlamayı planlıyor. Musk açıklamasında, “Böyle bir otomobil bir daha asla olmayacak, tabii buna otomobil bile denebilirse” sözlerini kullandı.

tesla roadster icin tarih verildi buna otomobil demeyeceksiniz 0 KsrDTY9X

X’te yaptığı açıklamalarda Musk, gecikmelerin akabinde şirketin ikinci jenerasyon Roadster için “tasarım amaçlarını radikal bir halde artırdığını” söyledi. CEO, dört koltuklu aracın güncellenmiş dizaynının bu yılın sonuna kadar tamamlanacağını ve tanıtılacağını da kelamlarına ekledi.

Roadster birinci olarak 2017’de tanıtılmış ve üretimin 2020’de başlaması planlanmıştı. Lakin tedarik zincirindeki meseleler lansman tarihini evvel 2022’ye, akabinde da 2023’e ertelenmesine yol açtı. Şirket artık ise tasarım değişiklikleriyle birlikte yeni Roadster’ı sunmak istiyor.

Musk, X’te yaptığı duyurunun Roadster için kıymetli bir adım olduğunu söyledi. Tesla mühendislerinin donanım ve yazılım geliştirmeleri yoluyla arabanın performansını birinci amacın ötesine taşımanın yollarını bulduklarını açıkladı.

tesla roadster icin tarih verildi buna otomobil demeyeceksiniz 1 5tyPp7QM

Tesla Roadster üretimine planlandığı üzere başlayabilirse, elektrikli spor araba segmentinde büyük bir pazara hitap edebilir. Roadster, 1,9 saniyelik 0-100 km/s süresiyle, şimdiye kadar üretilmiş en süratli araba olmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün