Haberler

Xbox Series X | S’in Türkiye Fiyatları Üzdü

Xbox Series S ve Xbox Series X, daha önce de aktardığımız üzere önümüzdeki hafta itibariyle ön siparişe sunuluyor.

Microsoft’un yeni nesil konsollarının yurt dışı fiyatları da geçtiğimiz günlerde paylaşılan bilgiyle netlik kazanmıştı. Bizler de Türkiye’deki muhtemel fiyatları hakkında tahminlerde bulunmaya başlamıştık. Bu yeni nesil konsolların Türkiye sayfalarında paylaşılan bilgilerle tahminlerimizde çok da yanılmadığımızı görmüş olduk.

Microsoft’un, Türkiye sayfasında yer verdiği bilgilere göre Xbox Series S’in ön sipariş bedeli 4.599 TL; Xbox Series X’in ön sipariş bedeli ise 7.499 TL.

Yurtdışı fiyatlarına göre neredeyse 2 kat bedel ödemek durumunda kalmamız açıkçası beni üzen bir tablo; ama daha önce de belirttiğim üzere, çok da beklenmedik bir fiyatlandırma değil bu. Alım gücü bizim çok üstümüzdeki ülkeler bu konsollara aylık 25 ve 35 birim taksitle sahip olabilecekken, bizler böyle fahiş fiyatlarla karşılaşıyoruz.

Yalnız bir noktayı da düşünmeden edemiyoruz; Ekim ayıyla birlikte %50’den %20’ye ineceği açıklanan bir vergimiz var malum. Bu fiyatlandırma yapılırken o vergi değişikliği de göz önünde bulundurulmuş mudur sizce?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün