Haberler

Tumblr da kullanıcı verisi satacak!

Ortaya atılan tezlere nazaran Tumblr platformunun sahibi olan 404 Media, kullanıcı verisi satmaya karar verdi. Satışa çıkan bu bilgilerin, OpenAI ve Midjourney üzere yapay zeka devlerinin teknolojilerini geliştirmede kullanılacağı belirtiliyor.

Bu durumun platformda rastgele bir bilgi ihlali olacağı manasına gelmediğini söyleyen şirket yetkilileri, kullanıcılarına ferdî datalarını paylaşmak isteyip istemedikleri hakkında da bir seçenek sunacaklarını öne sürüyor. Yapay zeka firmalarıyla yaptıkları ticaretin devam edeceğini belirten 404 Media, etik formda yapıldığı takdirde bu iş birliğinin tüm taraflar için hayli yararlı olacağından emin. İşte tüm detaylar…

Tumblr, kullanıcı verisi satışı yapıyor

Tumblr mühendislerinin bugünlerde, 2024 yılından bu yana sitede yer alan tüm dataları bir ortaya getirmek için ağır mesai harcadığı konuşuluyor. Ancak birtakım savlara nazaran, bu süreçteki kimi aksaklıklardan ötürü devasa bir bilgi kaybı olmuş durumda. Bu olaydaki en reaksiyon çeken kısım olarak ise, satılan bilgiler ortasında +18 içeriklerin de yer alması olarak gösteriliyor. Bunun ne üzere meselelere yol açacağını önümüzdeki devirde göreceğiz.

tumblr da kullanici verisi satacak 0 Z2mGzQcg

Geçtiğimiz günlerde tanınan forum sitesi Reddit de Google ile yaptığı 60 milyon dolarlık bilgi muahedesiyle gündem olmuştu. Bu trend sürmeye devam ettiği takdirde, kullanıcıların data güvenliği hakkında birçok yeni ihlalin yaşanmasından telaş ediliyor. Ama günün sonunda, tüm bu gelişmeler yapay zeka teknolojilerinin gelişmesine epeyce yardımcı olacak diyebiliriz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tumblr’ın uyguladığı strateji yanlışsız mu? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolay kolay paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok pahalı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün