Haberler

The Elder Scrolls’un Kıymetli İsimleri, Yeni Bir RYO Üzerinde Çalışıyor

OnceLost Games ismini daha önce duymamış olabilirsiniz ama bünyesinde son derece önemli isimler barındıran bir indie stüdyo kendisi. The Elder Scrolls'un Babası olarak adlandırılan Julian LeFay (Arena'nın baş programcısı, Daggerfall'un proje lideri, programcısı ve tasarımcısı), Arena'dan Oblivion'a kadar tüm oyunlarda görev almış Ted Peterson, Arena'nın baş tasarımcısı ve yapımcısı Vijay Lakshman'ın kurucuları olduğu bir stüdyo.

Yani burada The Elder Scrolls'u yaratan isimlerden bahsediyoruz gördüğünüz gibi ve bu ekip şu anda yeni bir RYO üzerinde çalışıyor.

LeFay geçtiğimiz yıl katıldığı Reddit AMA etkinliğinde Daggerfall'un devam oyununu ya da yenilenmiş halini yapmayı çok istediğini söylemişti. Ekibin üzerinde çalıştığı oyun da klasik rol yapma oyunlarından esinlenen ve “keşfedilecek devasa, dinamik bir dünya”, “NPC'ler ve oyun içi kitaplar yoluyla anlatılan zengin bir hikaye” ve “kapsamlı karakter yaratımı ve gelişimi” temelleri üzerine kurulan bir oyun olacakmış.

Oyunu tarif ederken kullanılan en dikkat çekici kısımlardan biri de “dünyanın şekillenmesine yardımcı olacak, lineer olmayan ve dallanan görev yapısı” ibaresi.

Ekip bu yıl bitmeden heyecan verici haberlerle karşımızda olacaklarını da söylüyor, eğer günümüz teknolojisiyle Daggerfall benzeri bir oyun yapacaklarsa muhteşem olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün