Haberler

Sega’nın Tanınan Serisi Yakuza’nın Sineması Yapılıyor

Oyun dünyasından beyaz perdeye transferlerin ardı arkası kesilmiyor sevgili Oyungezerler. Bu sefer de sıra, Sega’nın popüler serisi Yakuza’ya gelmiş gibi görünüyor.

Variety tarafından paylaşılan habere göre; Sega, 1212 Entertainment ve Wild Sheep ile birlikte Yakuza serisinden uyarlanacak bir live-action film üzerinde çalışıyor. Yapımcılığı Erik Barmack, Roberto Grande ve Joshua Long tarafından üstlenilenecek filmin senaryo ekibi için senarist arayışları başlamış.

Yakuza, Sonic’ten sonra Sega’nın en çok satan serisi olarak önemli bir yere sahip. Dolayısıyla, Sega için Yakuza’yı beyaz ekrana taşıma tercihi çok da şaşırtıcı bir tercih değil. Oyunun Batı piyasasındaki popülerliğinin artışı da bu süreci destekleyen bir unsur olarak değerlendirilebilir.

  • Yakuza’yı Neden Çok Sevdim?

1212 Entertainment da Yakuza serisinin gerek anlattığı hikayelerle, gerek karakterleriyle kendilerine önemli bir hareket alanı sunduğunu düşünüyor. Kazuma Kiryu’nun 7 oyunluk macerasının sinematik bir dille anlatılmış olması, bir yandan zaman zaman abartıya kaçan dövüş sahneleri, öte yandan mizahi dili, farklı hikayelerin birbirleriyle kesişimleri gibi detaylar, serinin film uyarlaması için ne kadar uygun olduğunu gösteren detaylar.

Bu seriye ne kadar düşkün olduğumu da her fırsatta dile getiriyorum zaten. Dolayısıyla, filmini de merakla beklemekteyim. Bu arada yeni oyunlara da hayır demeyiz elbette 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün