Haberler

Paradox, Europa Universalis IV İçin Abonelik Sistemi Getiriyor

Ağustos ayı itibariyle tam 7. yaşını kutlayacak olan Europa Universalis IV, şaşırtıcı büyüklükteki genişleme paketleri sayesinde Paradox oyunlarını seven herkesi tatmin etmeye devam ediyor. Fakat bu geniş ek paket seçenekleri yeni oyuncuların kafasını oldukça karıştırıyor. Paradox, bu sorunu çözmek için getirdiği yeni sistemi test aşamasına soktu.

Yapımcı ekip Europa Universalis IV için bir abonelik sistemi oluşturdu. 1.29.4 güncellemesi ile oyuna eklenecek bu sistemin oynanışı ya da oyuncuları etkilemeyeceği, sadece test amacı güdüldüğü de belirtilmiş.

Stüdyodan konu ile ilgili gelen açıklama şu şekilde: “Bir süredir eski ve yeni oyuncularımızdan EU4'ü tüm güncellemeleri ile almanın oldukça pahalı olduğuna dair şikayetler alıyorduk. Neredeyse 7 senedir destek verdiğimiz oyuna abonelik tabanlı bir sistem eklemeyi düşünüyoruz. Bu servisin ne kadar popüler olacağını yapacağımız testler belirleyecek.”

Bu test sürecinin “sınırlı sayıda oyuncuya” açılacağı da belirtilmiş. Bu sayede Paradox hem maliyet rakamlarını öğrenecek hem de sistemin popülerliğini ölçecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün