Haberler

Nvidia’ya büyük suçlama!

Servetine servet katmaya devam eden Nvidia, geçtiğimiz günlerde büyük bir suçlama ile sarsıldı. Ortaya atılan tezlere nazaran, şirket diğer firmalardan ekran kartı almaya çalışan müşterilerinin siparişlerini şuurlu olarak geciktiriyor.

Özellikle yapay zekalı ekran kartlarının siparişlerinde uygulanan bu taktik sayesinde firma, müşterileri adeta kendine mahkum ederek fiyat kırma talihlerini neredeyse sıfıra indiriyor. Daldan birtakım isimler diğer şirketlerle görüşmeyi düşünenlerin çok dikkatli olması gerektiğini, zira Nvidia’nın bu durumdan haberdar olduğu takdirde hayatı onlara zindan edebileceğini söylüyor. İşte tüm detaylar…

Nvidia, akıl almaz bir suçlama ile çalkalanıyor!

Ayrıca şirketin ödemeleri 1 yıl evvelden istediği, lakin vakit geldiğinde eserin teslim tarihini daha da ileriye attığını öne sürenler de mevcut. Eski AMD yöneticisi Scott Herkelman da savlara katkıda bulunarak, Nvidia’nın bu zorba taktikleri yalnızca yapay zekalı ekran kartlarında değil, birçok farklı eser gamı için de kullanmakta olduğunu söyledi.

Ek olarak, firmanın bir teknoloji karteli haline geldiğini ve devlet otoritelerinin hemen harekete geçmesi gerektiğini savunanlar da yok değil. Ortaya atılan dedikodular sonrasında Nvidia hakkında bir inhisar soruşturması açılıp açılmayacağını ise daima birlikte göreceğiz.

nvidiaya buyuk suclama 0 MHDDNh2R
Nvidia çip dalını domine etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket CEO’su Jensen Huang, piyasadaki muhtaçlığı bildiklerini ve ellerindeki stokları son derece adil bir halde dağıtacaklarını öne sürmüştü. Ancak gelen son bilgiler, bunun tam zıddı bir tabloyu ortaya koyuyor. Nvidia’nın nasıl dünyanın en pahalı firmalarından birine dönüştüğünü, bu vesileyle görmüş olduk diyebiliriz. Bu tartışmaların kullanıcıları nasıl etkileyeceğini ise önümüzdeki devirde görebileceğiz.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Nvidia’nın yaptığı hakikat mu? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolay kolay paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok kıymetli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün