Haberler

Minecraft Oyuncuların Yaş Ortalaması Sanılandan Fazlaymış

Minecraft uzun süredir hayatımızda. Bu uzun süre boyunca Fortnite'tan, GTA 5'ten hatta Tetris'in kendisinden bile daha çok oyuncuya ulaşmayı başaran oyuna her zaman “farklı” bir gözle bakılıyor. “Çocuklara yönelik” olarak tanımlanabilecek bu bakış açısı, yetişkinlerin oyundan uzak durmasına sebep oluyor. Daha doğrusu bir süredir bizler buna inanıyorduk.

Fakat Microsoft'un açıklamalarına göre Minecraft oyuncuları sandığımızdan çok daha “yaşlıymış”. Edge dergisi, son sayısında Microsoft'un Minecraft kanadının başındaki helen Chiang ile röportaj yapma fırsatı bulmuş. Oyunun güncel durumundan bahseden Chiang, Minecraft oyuncularının ortalama yaşının 24 olduğunu söylüyor.


“İnsanlar ortalama oyuncu yaşımızın 24 olduğunu duyunca şaşırıyor. Bence bu durum Minecraft'ın büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Evet, oyunu oynayan pek çok çocuk var ama gerçekten oyuncu tabanımızda her kesimden insanı bulunduruyoruz.”

Chiang, oyunun kitlesinin büyük kısmının çocuklardan oluştuğunu itiraf ediyor. Microsoft'un da bu durumu göz önünde bulundurarak hareket ettiğini belirten yönetici, aldıkları kararların bu tabana uygun olması gerektiğinin de altını çizmiş.

Oyun bugünlerde aylık 112 milyon oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün