Haberler

Masters Of Doom Dizisi, Carmack Ve Romero’sunu Buldu

David Kushner'ın 2003 yılında yazdığı ve id Software'in FPS efsanesi Doom'u anlattığı Masters of Doom kitabı, dizi adaptasyonuna kavuşuyor. Bir süredir kendisinden haber alamadığımız proje, sonunda John Carmack ve John Romero'yu canlandıracak oyuncuları buldu.

Romero, -ve Romero'nun saçı- Booksmart isimli komedi filminden tanıdığımız Eduardo Franco tarafından canlandırılacak. Bilim kurgu dizisi The OA'de önemli bir role sahip olan Patrick Gibson ise John Carmack rolünü üstlenecek. Deadline'ın paylaştığı rol açıklamaları ise bir hayli ilginç.


Açıklamaya göre Romero “video oyun endüstrisinin ilk rock yıldızı olacak genç ve zeki bir tasarımcı”. Carmack ise “sanal gerçeklik dünyasının ilk adımlarını atan ve FPS türünün başlamasında büyük bir rol oynayan eşi benzeri görülmemiş bir programcı” olarak tanımlanmış. Tanımlamalar konusundaki yorumu size bırakıyorum fakat dizinin gelecekte sanal gerçeklik dünyasına giriş yapması da mümkün. Bildiğiniz üzere Carmack, 2013 yılında Oculus'un CTO'su olmuştu.

masters of doom dizisi carmack ve romerosunu buldu 0 Te1kw22g

Buna ek olarak firmanın tarihinde önemli rol oynayan kişiler de dizinin içerisinde bulunacak. id Software'in kuruluşunda parmağı bulunan ünlü tasarımcı Tom Hall, John Karna tarafından canlandırılacak. Jane Ackermann ise Romero'nun eşi Hannah Romero rolünü üstlenecek.

USA Network'te yayınlanması beklenen dizinin çıkış tarihi ise henüz kesinleşmiş değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün