Haberler

Final Fantasy XVI Duyuruldu Lakin Platformları Baş Karıştırdı

PlayStation 5 Showcase’te duyurulabileceği düşünülen oyunlardan birisi de sıradaki Final Fantasy oyunuydu -ki öyle de oldu; gösterimin hemen başında bizleri Final Fantasy XVI karşıladı:

Fragmanda savaşların gerçek zamanlı olduğu görülüyor. Dikkat çeken bir detay, sadece tek bir karakterin yönetildiği sahneler izlememiz. Yeni oyunda öncekiler gibi bir ekibi yönetmek yerine, aksiyon-RYO’lardan alıştığımız üzere tek bir karakteri yönetiyor olabilir miyiz? Aşina gelen düşmanlar olduğu gibi, Final Fantasy denildiğinde ilk aklımıza gelen şeylerden olduğunu söyleyebileceğimiz sevimli Chocobo’larımızı da gördük bu videoda. Fragman, oyunun Ortaçağ temalı bir oyun olacağını da hissettirdi. Güzel bir fragmandı vesselam.

FF XVI’nın yapımcılığını Naoki Yoshida (FF XIV’ün yapımcısı ve yönetmeni), yönetmenliğini ise Hiroshi Takai (Last Remnant’ın yönetmeni) üstlenmiş durumda. Yoshida, FF XIV için çalışmalara da devam ettiği için bu yeni oyunda yapımcılık rolüyle yetinmiş gibi görünüyor.

Oyunun çıkış tarihi belli değil ama yayın sırasında gösterilen fragmanın sonunda oyunun PS5 versiyonunun diğer versiyonlarından önce çıkacağı belirtiliyor ve “PC için de mevcuttur” deniyordu. Hatta fragmanın başında görüntülerde “izleyeceğiniz içeriğin görüntüleri, PS5 deneyimini emüle eden PC’den alınmıştır” diyordu. Ancak sonradan yayınlanan fragmanda PC ibareleri kaldırıldı, Square Enix de yayınladığı bültende PC’ye hiç değinmedi. Hatta “FF 16’nın PS5 dışındaki platformlara geleceğine dair bir açıklamamız olmayacaktır” dediler. Sony orada da ufak bir hata yaparak oyunun PC’ye de geleceğini duyurmuş oldu, demek ki süreli bir PS5 exclusive olacak bu oyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün