Haberler

EA, Origin İsminden Büsbütün Kurtuluyor

Electronic Arts artık Origin isminden tamamen kurtulma yolunda attığı adımlara devam ediyor. Ağustos ortasında Origin Access ve EA Access abonelik planlarını EA Play adı altında birleştiren Electronic Arts, şimdi de PC’de Electronic Arts oyunlarını oynamak için kurulu olan Origin yazılımının ismini değiştireceklerini ve bu yazılımın bundan sonra EA Desktop App ismiyle sunulacağını açıkladı.

EA, uzun yıllardır özdeşleşmiş olduğu Origin ismini geride bırakmak istiyorsa da, uygulamanın ismi biraz fazla sade olmuş sanki 🙂 EA başkan yardımcılarından Mike Blank, eski ismiyle Origin olarak bilinen uygulamanın görsel açıdan elden geçirileceğini ve oyuncular için hızlı ve sosyallik odaklı bir yapıya bürüneceğini de söylemiş. Yazılım ayrıca daha iyi yamalama sistemine sahip olacakmış ve giriş sistemi de iyileştirilecekmiş.

  • EA, Access Abonelik Servislerini EA Play Adı Altında Birleştirdi

Blank tüm bu marka yenileme çalışmalarının Electronic Arts ismini öne çıkarmak için yapıldığını, EA ve EA’in temsil ettiği değerler etrafına kurulu ortak ve kararlı bir marka oluşturma gayretinde olduklarını söylüyor.

“Bu sadece bir isim değişikliği değil. Bizim için önemli olanı temsil eden, oyuncularımız için de neyin önemli olduğunu bildiğimizi gösteren bir işaret bu” diyor Blank.

Abonelik programlarının EA Play ismini kullanmaya başlamasının ardından, E3’teki “EA Play” sunumlarının adı da “EA Play Live” olarak değiştirildi.

Bakalım EA de Blizzard gibi ileride kararını tekrardan gözden geçirecek mi? Blizzard da Battle.net’in ismini Blizzard App olarak değiştirmiş, yaklaşık altı ay içinde de eski isme geri dönmüştü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün