Haberler

Demon’s Souls PS5 Remake, 4K ve Yüksek FPS Modlarını Farklı Başka Sunacak

Sony, PS5’teki Demon’s Souls Remake’in iki ayrı grafik moduna sahip olacağını teyit etti: Bunlar 4K Modu ve Yüksek FPS Modu.

PS5’in tamamen yeni nesil konsoluna özel olacak ender çıkış oyunlarından biri olan Demon’s Souls’un şimdiye kadar yayınlanan oynanış görüntüleri muazzam görünüyordu ama performansı soru işaretiydi. Souls serisi, özellikle de ilk oyunları FPS konusunda pek de başarılı oyunlar değil bildiğiniz üzere, hele ki Demon’s Souls bu konuda oldukça sıkıntılıydı. Görünüşe göre oyunun geliştiricisi Bluepoint oyunu “çok iyi görünsün” diyen oyuncuları da, “yağ gibi aksın” diyen oyuncuları da mutlu etmek için iki modu birbirinden ayırmış durumda.

Digital Foundry de geçtiğimiz haftalarda yaptığı oynanış fragmanı değerlendirmesinde oyunun 1440p’de 60 fps çalıştığını söylemişti. Hatta yine aynı zamanda “muhtemelen bir de 4K / 30 fps modu olacak” deniyordu ki bunun da doğru çıktığını söyleyebiliriz.

Bu açıklama da belki yeni nesilde PlayStation 5’ten 4K/60 performansı görmeyi bekleyenleri bir nebze hayal kırıklığını uğratmış olabilir.

Yine de oyun PS5’in hızlı yükleme sürelerinden (archstone’a dokunmamızla yeni bölgenin yüklenmesi arasında sadece saniyeler var), 3D ses özelliklerinden ve DualSense’in haptik geribildirimlerinden faydalanan tam bir yeni nesil oyun olacak.

Demon’s Souls, PlayStation 5’le aynı gün, 12 Kasım’da piyasaya çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün