Haberler

Blade Runner 2049’un Direktörü Seriye Geri Dönmek İstiyor

1982 yılında Ridley Scott'ın yönetmenliğini yaptığı ve başrolünde Harrison Ford'un yer aldığı Blade Runner filmi vizyona girdi ve bilim-kurgu filmleri tarihine bir başyapıt eklendi. Aradan 35 sene geçti ve yine başrolünde Harrison Ford'un yer aldığı bu kez Denis Villenueve'nin yönettiği devam filmi Blade Runner 2049, 2017 yılında vizyona girdi. İkinci film de yine büyük beğeni topladı. Hikayenin üçüncü filmini görmek için bu sefer 35 sene beklemek zorunda kalmayabiliriz. Yönetmen Denis Villenueve hikayeyi başka bir açıdan ele almak istiyor.

Empire'a konuşan başarılı yönetmen, “Blade Runner dünyası oldukça ilham verici bir yer. Buradaki problem benim sadece devam filmi için söz vermiş olmamdı. Bence sinemanın orijinal fikirlere ihtiyacı var. Bana sorarsanız ben yeniden bu evreni ziyaret etmek isterim ancak bu kez farklı bir yolla. Buna evet diyebilirim. Ancak bunun kendi başına bir proje olması gerekiyor. Diğer iki filmle bağlantısı olmadan, gelecekte geçen karanlık bir dedektif hikayesi… Bazen geceleri bunun rüyasını görerek uyanıyorum.” diyerek Blade Runner evreniyle ilgili farklı ve bağımsız hayallerinin olduğunu itiraf etmiş.

  • Denis Villenueve, Warner Bros İçin Dune Dizisi Çekecek
  • Dave Bautista ve Denis Villeneuve Dune Filmi İçin Yeniden Bir Araya Geliyor

İlk Blade Runner filmi Philip K. Dick'in yazdığı “Do Androids Dream of Electric Sheep?” romanından ilham alarak ortaya çıkmıştı. Bakalım ilerleyen dönemlerde Denis Bey'in hayallerini süsleyen yeni bir Blade Runner filmi izleyebilecek miyiz? Benim bu konuda yönetmene güvenim sonsuz. Başarılı yönetmen bir diğer devasa bilim-kurgu markası olan Dune filminin de yönetmenliğini yapacak ve o filmin olası başarısı kendisine büyük bir kredi sağlayacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün