Oyun

Xbox, Yapay Zeka ile Oyun içi Diyaloglar Oluşturmak İstiyor

 
Microsoft tarafının oyun bölümü Xbox yeni bir ortaklığa imza attı. Geniş ölçekli AI diyalogları ve anlatım içeriği oluşturmak için Inworld ile çok yıllık bir anlaşma yapıldı. Xbox’ın oyun yapay zekasından sorumlu genel müdürü Haiyan Zhang, ortaklığın amacının çoklu platform geliştiricileri için son teknolojiye sahip yeni araçlar üretmek olduğunu söyledi.
 
Yapay zeka teknolojisi oyunlara giriş yapıyor
 
xbox yapay zeka ile oyun ici diyaloglar olusturmak istiyor 0 ylWzcS2l 
 
Zhang yaptığı açıklamalarla yapay zeka konusuna daha da açıklık getirmek istiyor. Bu kapsamda şu sözleri aktarıyor: “Yaratıcı diyaloglar oluşturmak, hikaye ve görev tasarımı kısmına yardımcı olmak ve bu kısımları güçlendirmek için yapay zeka araç setini sunmayı istiyoruz.”
 
Bu amaç doğrultusunda yeni araç seti oyun tasarımcılarının daha yaratıcı fikirler keşfetmesine olanak tanıyor. Bunun dışında ayrıntılı senaryolar, diyalog sistemlerinin görevlerin ve daha fazlasının bu yapay zeka araçları ile oluşturulması hedefleniyor.
 
Inworld ekibi daha önce Grand Theft Auto 5 oyunu için yeni bir mod yayınlamıştı. Yapay zeka destekli bu mod ile beraber NPC’lerle konuşabiliyor, doğal bir şekilde onlardan yanıt alabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz. 
 
Yayınlanan fragman 
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün