Oyun

Unity CEO’su Para Kazanma Planlarına Gelen Yansıların Akabinde İstfa Etti!

 
Unity, CEO ve yönetim kurulu üyesi John Riccitiello’nun şirketten ayrıldığını duyurdu. Electronic Arts’ın eski patronu Riccitiello, oyun motoru geliştiricisi Unity’nin yönetim kuruluna 2013 yılında katıldı ve o yıldan bu yana şirketi yönetiyordu.
  
Para kazanma planları büyük tepki çekti
 
unity ceosu para kazanma planlarina gelen yansilarin akabinde istfa etti 0 QRwJIFEf 
 
Riccitiello’nun ayrılışı, şirketin popüler oyun motoru için tartışmalı para kazanma planlarını duyurmasından haftalar sonra gerçekleşti. Bu doğrultuda eski IBM (bilişim teknolojisi şirketi) başkanı James Whitehurst, Unity’nin geçici CEO’su ve başkanı olarak atandı. Ayrıca Unity yönetim kurulunun baş bağımsız yönetmeni Roelof Botha da şirketin yeni başkanı oldu.
 
Geçtiğimiz ay Unity, kendi oyun motorunu kullanan geliştiricilerden para alma planlarını açıkladı. Bu kapsamda kullanıcılar her oyunu yüklediğinde geliştiricilerden ücret alınacaktı. Ocak 2024’ten itibaren geçerli olacak bu plan büyük tepkilerle karşılaştı ve sonunda Unity geri adım atmak durumunda kaldı. Özür mesajlarının ardından tekrardan bu planı değerlendireceklerini açıklayan şirkette şu anda ayrılıklar söz konusu. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün