Oyun

Suicide Squad: Kill The Justice League’den Yeni Görüntüler Geliyor

 
Rocksteady tarafından oyunculara sunulacak olan Suicide Squad: Kill The Justice League oyunu için yeni video serisi geliyor. Stüdyo tarafından açıklanan bilgilere göre ilk bölüm oyunun hikayesine ve oynanışına odaklanacak.
 
Ertelenen oyun yeni bir döngüyle geliyor
 
suicide squad kill the justice leagueden yeni goruntuler geliyor 0 R7TmabKL 
 
Açık dünya Metropolis’te geçen aksiyon-macera shooter olarak nitelendirilen Suicide Squad, Ağustos 2020’de PS5, Xbox Series X/S ve PC için duyuruldu. Başlangıçta 2022’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı ancak geçen Mayıs ayında oyunun çıkışı 2023 baharına ertelendi. Daha sonra ise oyun tekrar ertelenerek bu kez 2 Şubat 2024 tarihi verildi.
 
En son erteleme haberi, 15 dakikalık bir Suicide Squad oynanış videosunun ardından geldi. Oyuncular bu videoya büyük oranda tepki gösterdi ve gerçekten de büyük eleştiriler aldı. Taek oyunculu modda bile çevrimiçi oynama zorunluluğu gibi oyunun canlı servis unsurlarının olması nedeniyle oyun ertelenmek durumunda kaldı.
 
Servis odaklı bir yapım başarılı olacak mı? 
 

https://twitter.com/suicidesquadRS/status/1724125055544889829

 

 
Birçok kez ertelemeye maruz kalan bu yapım gerçekten de oyuncuları hayal kırıklığına uğratan bir yapıyla çıkmaya hazırlanıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oyun için daha önceden yayınlanan oynanış videosu gerçekten de oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı ve beklentileri bir hayli düşürdü diyebiliriz. Çünkü oyun ilk etapta gerçekten de oyuncuların ilgisini çekecek bir yapıda gelmesi bekleniyordu. Bu kapsamda tek oyunculu ve hikaye odaklı bir yapıyla beraber çıkış yapması isteniyordu. Ancak bu durum gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Çünkü geldiğimiz noktada oyun tamamen servis odaklı bir yapıya sahip olacak ve çevrimiçi unsurların oldukça fazla karşımıza çıkacağını söyleyebiliyoruz.
Bu noktada elbette oyuncular tarafından eleştirilen büyük detaylar bulunuyor. Çünkü oyuncuların beklediği bir yapıyla gelmeyeceği ortaya çıkan bu oyunda nasıl bir yapının olacağı şu an için merak ediliyor. Oyunun geldiğimiz süreçte ertelenmesi ile beraber yapısının elbette büyük oranda değişmeyeceği öne sürülüyor ancak yine de bazı noktalarda bazı değişimlerin olacağına da doğrulayabiliyoruz. Bunun dışında büyük eleştirilerle beraber karşımıza çıkmayı hedefleyen yapım için yayınlanan oynanış videosundan elde edilen verilerle aynı şekilde kozmetik öğelerin de yer alacağı iddia ediliyordu. Bu durum gerçekten de tam bir servis oyununun bizlere sunulacağını gösteriyordu. Şimdi ise bu durum bakalım nasıl bir değişkenlik gösterecek. Yakında ortaya çıkacak olan video serisinde bunları görebileceğiz.
 
Savaş biletinin yer alacağı söyleniyor 
 
suicide squad kill the justice leagueden yeni goruntuler geliyor 1 pJspsrpf 
Yine geldiğimiz noktada yukarıda bahsettiklerimizin haricinde aynı zamanda bir savaş biletinin de olacağı söyleniyordu. Bu söylentiler arasında ise gerçekten de oyuncuları şok edecek ayrıntılar bulunuyordu. Bunun dışında, yeni karakterlerin ve görev serisinin de bu savaş bileti ile beraber oyuna dahil edileceği aktarılıyordu. Şimdi ise bu durumların olup olmayacağı belli değil. Bunlar tamamen söylentilerden ve iddialardan ibaret olarak karşımıza çıkıyor.
Genel olarak toparlayacak olursak böylesine beklenen bir oyun içerisinde aynı zamanda ilgi çekici karakterlerin olması, büyük hayran kitlesini beraberinde getiriyor. Aynı şekilde, büyük beklentilerle beklenen bu yapım servis odaklı bir yapıyla beraber karşımıza çıkarsa ve sürekli olarak çevrimiçi odaklı bir yapıya bünyesinde barındırırsa ve bunu zorunlu hale getirirse, elbette daha önceki eleştiriler daha da ağır olabilir diyebiliriz. Bunun dışında yukarıda bahsettiğimiz özellikler oyuncular tarafından yıllarca sevilmeyen durumlar arasında yer alıyor. Elbette bu tarz oyunlardan hoşlanan oyuncu kitlesi bulunuyor ancak potansiyeli olan bir projenin servis tabanlı içerikle heba edilmesine kimse anlam veremiyor. Diğer taraftan bu tarz oyunların başarısını siz de biliyorsunuz…
 
Marvel’s Avengers örneği 
 
 suicide squad kill the justice leagueden yeni goruntuler geliyor 2 QHPYNSW1
 
Nitekim, geldiğimiz noktada Marvel’s Avengers oyununu duymuşsunuzdur ve Steam üzerinde bu oyunu görmüşsünüzdür. Bu oyun da aynı şekilde süper kahraman odaklı bir yapıyı bünyesinde barındırıyordu ve bu da servis odaklı bir yapıyla beraber oyuncuların karşısına çıktı. Ancak oyun o kadar yerden yere vuruldu ki servis odaklı olmasından ve çevrimiçi hizmetleri sürekli olarak gerektirdiğinden dolayı bu oyun ne yazık ki Steam’den kaldırılmak durumunda bırakıldı ve hatta oyunun gelişimi durdu diyebiliriz. Şu anda zaten oyuna herhangi bir noktadan erişemiyor ve oyunu Steam üzerinden satın alamıyorsunuz. Dolayısıyla oyuncular tarafından büyük oranda eleştirilen servis tabanlı süper kahraman temalı yapımlar ne yazık ki görebileceğiniz gibi başarıya ulaşmıyor. Bu noktada ise geliştirici ekiplerin gerçekten de oyuncuları umursamadığı ve uzun süreler para kazanabileceği bir yapıyı yani modeli benimsemek istediklerini görebiliyoruz.
Elbette birçok geliştirici ekip, oyunu bir kez çıkardığında bunu uzun vadeli bir para kazanma modeli olarak görüyor ve bu kapsamda daha çok servis tabanlı yapımlara doğru yönelebiliyor. Çünkü servis tabanlı bir oyun projesi elbette sürekli olarak güncellenebiliyor ve yeni hikaye içeriklerinin, yeni karakterlerin ve görevlerin de eklenebileceği bu süreç zarfında elbette oyun sürekli olarak geliştiriliyor ve yeni içerikler ve etkinlikler de aynı şekilde oyunculara sunuluyor. Bu da oyuncuları oyuna bağlayan ve aynı zamanda kazandıran unsurlar arasında yer alıyor.
 
Ancak birçok noktada bu durum eleştiriliyor ve genel anlamda oyuncular bu tür oyunlardan hoşlanmıyor ve büyük eleştirilerin odağı haline geliyor. Geldiğimiz noktada, birçok oyun projesinin bu şekilde iptal edilmek durumunda kaldığını ve oyun çıkış yaptığı ilk günden son gününe kadar yerden yere vurulduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla bu oyun özelinde bakalım hangi değişiklikler bizlere sunulacak ve oyunun içeriğinde ve temel yapısında herhangi bir değişiklik var mı? Bunu yakın zamanda bizlere sunulacak olan video serisi içerisinde görebileceğiz. Bu kapsamda geliştirici ekip  aynı şekilde oyun hakkında yorumlamaları da bulunacak.
 
Oyuncu temelli projeler başarıya ulaşıyor 
 
suicide squad kill the justice leagueden yeni goruntuler geliyor 3 S3RjGyZI 
 
Elbette bu noktada oyuncuların sözlerinin dinlenmesi büyük önem arz ediyor. Çünkü geliştirici ekipler oyuncu odaklı bir yapıyı projelerine aktarırsa bu onlar için iyi bir başlangıç demektir. Dolayısıyla oyuncu odaklı ve oyuncuların istediği bir yapıyı geliştirici ekipler benimserse kısacası bu onların yararına olacak bir durum olarak karşımıza çıkar. Bu da oyunlarının daha güzel bir şekilde şekillenmesine olanak tanır diyebiliriz.
Peki siz bu oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Nitekim gördüğünüz gibi daha önceki oynanış videosu içerisinde uçup kaçabileceğimiz ve dört bir yandan düşmanların çıkabileceği ve sağa sola sürekli olarak ateş edebileceğimiz bir yapının olduğunu gördük. Yaklaşık olarak 6 dakikalık bu oynanış videosu içerisinde gerçekten de oyuncuların hoşlanmadığı birçok yapı yer aldı. Sürekli olarak kendimizi sağa sola doğru ilerlerken gördük. Burada aynı şekilde devasa robotları ortadan kaldırmak için sürekli olarak elimizdeki silahı ateşlemek durumunda kaldık. Bu da projeyi kötü gösteren unsurlar arasında bulundu.
 
Söz konusu oynanış videosu
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün