Oyun

Sony, 12 Canlı Servis Oyunundan Altısını Erteledi!

 
Sony, canlı servis alanındaki varlığını önemli ölçüde genişletme niyetini gizleyemedi ve bu yılın başlarında Nisan 2026’dan önce 12 canlı servis oyunu yayınlamayı planladığını doğruladı. Ancak ilginç bir şekilde bu oyunların yarısını erteledi.
 
Sony birçok oyunu erteledi
 
sony 12 canli servis oyunundan altisini erteledi 0 HZbv5JIH 
 
Sony’nin son üç aylık kazanç çağrısı sırasında COO ve CFO Hiroki Totoki, şirket içi bir incelemenin ardından şirketin üzerinde çalıştığı 12 canlı servis oyunundan altısının ertelendiğini açıkladı. Yarısının hala bugün ile Nisan 2026 arasında yayınlanması planlansa da geri kalan projelerin ne zaman çıkış yapacağı şu an için belli değil.
 
Totoki (VGC aracılığıyla) bu konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: “Canlı servis oyunlarını gözden geçiriyoruz. Amacımız oyuncular tarafından uzun süre oynanacak ve beğenilecek oyunlar sunmak. 12 oyundan altısı 2026’dan öncesine kadar piyasaya sürülecek. Kalan altı oyun üzerinde ise çalışmalarımız devam ediyor.” 
 
Öte yandan Destiny 2’nin düşük performansının ardından stüdyonun önemli engellerle ve işten çıkarmalarla karşılaşması nedeniyle Bungie’nin Marathon adlı oyunu 2025’e ertelendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün