Oyun

Level Infinite, Exoborne İsimli Oyunu Duyurdu

 
Yayıncı Level Infinite ve geliştirici Sharkmob PlayStation 5, Xbox Series ve PC (Steam) için açık dünya aksiyon nişancı oyunu Exoborne’u duyurdu. Çıkış tarihi açıklanmadı.
 
Dikkat çekici manzaraları ve ortamlarıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Oyun, Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen bir nişancı aksiyon oyununu deneyimlememizi sağlıyor. Oyun içerisine ilgi çekici doğa manzaraları, doğanın dikkat çekici görselliği, taktiksel ve açık dünya savaş sahneleri ve daha fazlası yer alıyor. Bu içeriklerle beraber karakterimiz de ilerleyebiliyor. Bu operasyona ve çıkarmaya biz de katılabiliyor ve aynı zamanda hayatta kalmak için burada dinamik bir açık dünyayı keşfetmeye çalışıyoruz.
İlgi çekici karakterleri ve etkileşim unsurlarıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun, doğanın aşırı güçlerinin yer aldığını gösteriyor. Oyun, kıyametvari bir Amerika ülkesinde geçen taktiksel açık dünya çıkarma nişancı deneyimi sunuyor. Oyunda aksiyonun dozu git gide yükselişe giriyor ve aynı zamanda oyuna girip dilediğimiz zaman çıkabiliyoruz. Her şeyi riske atabileceğimiz ve farklı gruplarla beraber ilerleyebileceğimiz yapımda düşman oyuncularla da karşılaşabiliyoruz. Onları ablukaya almak ve kendi taktiklerimize göre ortadan kaldırmak tamamen bizim işimiz oluyor. O gün içerisinde yer aldığımız süre boyunca etrafı keşfedebiliyor ve etrafı dilediğimiz gibi keşfederken de farklı yağmalanabilecek unsurlarla karşılaşabiliyoruz. Zanaat yapabileceğimiz ve hayatta kalmak için elimizden geleni yapabileceğimiz yapım içerisinde etraftan bulduğumuz kaynakları dilediğimiz şekilde birleştirebiliyor ve farklı nesneler üretmek için de bu kaynaklardan yararlanabiliyoruz.
 
Duyuru fragmanı
 
 
 

 
Oyun Hakkında 
Doğanın güçleriyle beraber kapışabileceğimiz ve bu güçleri kendi lehimize kullanabileceğimiz yapımda etkileşimde olan bir dünya yer alıyor. Burada yaptığımız her bir hamle oldukça önem arz ediyor. Kahraman olmaya çalıştığımız ve büyük gruplara ayrıldığımız yapımda her şeye sahip olmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve çöküşten sonraki burada hayatta kalma mücadelesine başlıyoruz. Kaynakların kıt olduğu ve düşmanların bolca bulunduğu bu yapım içerisinde etrafı sürekli olarak süzüyoruz. Buralarda neler olup bittiğini öğrenmeye başlıyor ve aynı zamanda gizli gizli yollardan ilerleyebiliyoruz. Büyük riskler alabileceğimiz bu yapımda düşman grupların karşısına çıktığını sürekli olarak görüyoruz. Diğer grupların da sizin yaptığınız gibi hayatta kalmak için ellerinden geleni yaptığını görebiliyoruz. Dolayısıyla aynı amaç uğruna farklı grupların yer aldığı bu yapım içerisinde elbette bu gruplarla da karşılaşabiliyoruz. Aynı amaç uğruna olduğundan dolayı da birbirinize karşı burada düşman kesilebiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda farklı grupların çatışmalarını görebiliyor ve bu operasyonları siz de katılım sağlayabiliyorsunuz.
 
level infinite exoborne isimli oyunu duyurdu 0 sy3ZPVD5 
Oyun içerisinde yukarıda da bahsettiğimiz gibi etrafı keşfetmek ve etrafı yağmalamak oldukça önemlidir. Çünkü bu tarz oyunlarda elinizdeki kaynakları toparlamak ve kaynakların kıt olduğu bir yapım içerisinde etrafı keşfetmek tamamen temel hedefimiz olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu kaynaklarla beraber yine belirttiğimiz gibi zanaatkarlık mekaniği içerisinde farklı nesneler üretebiliyor ve bu kaynakları tam verimli bir şekilde kullanabiliyoruz. Düşmanca bir dünya içerisinde yer aldığımız oyun boyunca elbette hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğumuz kaynakları elimizde tutmamız gerekiyor. Bu kaynakları toparlarken de elbette gizli noktaları da orada ilerleyebiliyoruz. Gizli noktalar burada çok ender bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak çıktığı zaman da bizleri büyük ödüller sunan bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Savaşan gruplarla dolu bu dünya içerisinde düşman oyuncularla beraber karşılaşabilir ve doğanın aşırı güçleriyle beraber de burada kapışabiliyoruz. Hem oyuncularla hem de doğanın güçleriyle boyunca burada karşılaşacağımız yapımda kaybettiğimizden daha fazlasını geri almak için büyük bir mücadelede kendimizi bulabiliriz.
 
Oyun içerisinde ilgi çekici bölgeler bulunuyor. Bu bölgeler arasında elbette git gel yapabiliyoruz. Bu bölgelerin her birinin kendine ait manzaraları, keşif unsurları ve düşmanları bulunuyor. Dolayısıyla burada farklı bölgelere doğru ilerleyebilir, buralardaki kaynakları toparlayabilir, düşman grupları ile beraber ve doğanın güçleriyle beraber kapışabilir, hayatta kalmak için elimizden geleni yapabiliriz. Hayatta kalmanın buradaki temel amacı ve temel hedefi elbette teknolojidir. Teknoloji burada olmazsa olmaz olarak karşımıza çıkıyor ve teknoloji ile beraber de devam edip ihtiyacımız olanı bulana kadar bu teknolojiden faydalanabiliyoruz. Teknolojik geliştirmelerin yer aldığı yapım içerisinde elbette elimizdeki silahlar ve karakterler de aynı şekilde bu teknolojik gelişmelerden yararlanmış durumda. Üzerimizdeki kıyafetler, silahlara kadar tepeden tırnağa tamamen teknolojik donanımlarla beraber kendimize kuşanmış durumdayız. Dolayısıyla oyunda bu tarz bir bilim kurgu temasının olduğundan da bahsedebiliriz.
Arayıp bulabileceğimiz ve hayatta kalmak için teknolojiden yararlanabileceğimiz yapım içerisinde mağlup ettiğimiz her bir oyuncuyu burada yağmalayabiliyor ve bu oyuncular da gerçek zamanlı olarak karşımıza çıkabiliyor. Dolayısıyla oyunda yer aldığımız süre boyunca oyuncuları yağmalayıp ellerindeki malları alabiliyor, envanterimizi ve kaynaklarımızı doldurabiliyor, ardından bir sonraki görevimizde ilerlemek için farklı teknolojilerden yararlanabiliyoruz. Oyunda farklı teçhizatlar ve silahlar bulunuyor. Bu silahlarla beraber elimize elbette daha güçlü kozlar geçebiliyor ve çevreyi aynı zamanda burada lehimize kullanmak durumunda kalıyoruz. Örneğin oyunun içerisinde ormanlık alanlardan inşaat alanlarına kadar farklı bölgeler bulunuyor. Bu bölgelerde elbette saklanabileceğimiz, düşmanlara pusu kurabileceğimiz kısımlar bizlere sunuluyor. Dolayısıyla bu çevrenin detaylarını kendiliğimize kullanmak oldukça önem arz ediyor ve bölgeyi analiz etmek ve bölgede neler olup bittiğini öğrenmek elbette burada temel amaç olarak karşımıza çıkıyor.
 
level infinite exoborne isimli oyunu duyurdu 1 L6OHHTyc 
Sağı solu keşfedebileceğimiz ve kendi kaynaklarımızı özelleştirip kişiselleştirebileceğimiz yapımda farklı donanımlar elde edebiliyor ve bunları istediğimiz şekilde üretebiliyoruz. Silahlara çeşitli eklentiler takabiliyor, bu eklentilerle beraber daha stabil bir vuruş hissiyatı elde edebilir ve aynı zamanda elde edilmesi zor olan donanımlarla beraber buradaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda herkes bu kaynakları elde etmek için savaşıyor ve düşman elbette kendi strateji ve taktikleri ile beraber ön plana çıkmaya çalışıyor. İşte siz de burada kendi stratejinizi oyuna dahil etmek durumunda kalıyor ve aynı zamanda burada her bir oyuncu farklı bir deneyim elde ediyor. Çünkü bu tarz oyunlarda siz de biliyorsunuz ki her bir oyuncu farklı bir deneyim elde ederek farklı stratejilerine kendi oyununa dahil edebilir ve kendi özelleştirmesiyle beraber de oyundaki yerini alabilir. Dolayısıyla siz de burada kendinizi istediğiniz gibi özelleştirebilir ve kaynakları istediğiniz gibi toplayarak hangi teknolojiye yönelmek isterseniz o teknolojiye doğru ilerleme kat edebilirsiniz.
Oyun içerisinde yer aldığınız süre boyunca donanımların genellikle zor bir şekilde elde edileceğini göreceksiniz. Dolayısıyla bu donanımları elde etmek ve bulmak elbette diğer oyuncuların da aynı zamanda hedefi olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla burada bu hedefleri yerine getirmek için elbette büyük bir mücadele veriyor. İşte burada oyuncu grupları birbirleriyle sürekli olarak kapışabiliyor ve en iyi donanımı elde etmek için de ellerinden geleni yapmaya koyuluyorlar. Aksiyonun dozunun yukarıda da bahsettiğimiz gibi sürekli olarak artış gösterdiği ve bu dünya içerisinde kendi başımıza hareket edebileceğimiz yapımda aynı zamanda grubumuzun iyiliğini de düşünmek tamamen bizim işimiz oluyor. Çünkü oyun içerisinde grup tabanlı bir yapı yer alıyor. Ekibimizle beraber ilerleyebileceğimiz ve arkadaşlarımızın arkasını kollayabileceğimiz yapımda elbette bizim de arkamızı kollayacak olan arkadaşlar bulunması gerekiyor. Savaş arkadaşlarımıza beraber ilerleyebileceğimiz yapımda bizlere kolaylık sağlayacak olan yoldaşlarla beraber ittifak kurabiliyor ve birlikte kendi teknolojimizi burada arttırabiliyor ve yükseltebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde yer aldığınız sürece teçhizatlarınızı ekibinizle beraber dengelemek ve diğer oyuncularla beraber de bu dengeyi korumak oldukça önemli. Çünkü siz bir noktada güçsüz kalabilirsiniz ve diğer takımlar da elbette bu dengeyi bozabilir. Dolayısıyla burada elde ettiğiniz kaynakları, keşif unsurlarını ve diğer donanımları elbette üst düzeyde tutmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde olduğu zaman diğer gruplarla beraber eşit bir şekilde yere biri ve aynı zamanda eşit bir güçle beraber düşmanlarla kapışabilirsiniz. Arayıp istediğinizi bulabileceğiniz yapımın içerisine diğer oyuncuları da aynı zamanda yağmalayabileceğiniz bir sistemden bahsettik. Bu sistem elbette oyun genelde yayılmış durumda. Bir oyuncu grubu elbette zor durumlarla baş edip ilgi çekici donanımları eline geçirirse ve siz de onu öldürürseniz, o da ona direkt olarak alma hakkına sahip olursunuz. Dolayısıyla oyunda düşmanlara ve düşman gruplarını ortadan kaldırmak ve öldürmek oldukça önemlidir. Hem onların ekipmanlarına sahip olabilir hem de kısa sürede daha güçlü konuma gelebilirsiniz. Zaten ekibinizin ve sizin de temel amacınız bu olarak karşımıza çıkıyor.
 
level infinite exoborne isimli oyunu duyurdu 2 fkAn7gir 
Teknolojinin ön planda olduğu yapım içerisinde sürekli kendinizi kaos içerisinde bulabiliyor ve aynı zamanda kasırga gibi doğal afetlerin de sizlere sunulduğunu deneyimleyebiliyorsunuz. Doğa ananın sizlere karşı elbette burada çeşitli zorlukları sunduğuna şahit olacaksınız. Kasırgalar dışında yıldırımlar, kıyamet fırtınaları ve daha fazlası sizleri bekliyor. Bunlardan sağ çıkmak ve kurtulmak için de elbette sağa sola doğru pusabiliyor ve kendinizi kapalı bir alana doğru saklayabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu doğal afetler elbette hem sizin hem de düşmanların planlarını bozabiliyor. Dolayısıyla burada bir B planı elinizde bulundurmanız gerekiyor. Ona göre de hareket ederek elbette kendi planlarınızı burada ortaya dökebiliyor ve bunlarla beraber de bu düşmanları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Oyun içerisinde her bir oyun farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Çünkü buradaki doğal afetlerin zamanı ve oluş biçimi tamamen farklılık gösteriyor. Dolayısıyla bu oyun içerisinde her bir oyun sizlere farklı bir deneyimi sunabiliyor diyebiliriz.
İlgi çekici tarzı ile beraber karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun içerisinde elinizde sürekli olarak yine donanımları elde etmek için burada bulunuyorsunuz. Ve zorluklara başa çıkmak için elbette burada karakterinizin becerilerinden faydalanabiliyorsunuz. Oyunda ilerledikçe ve ne kadar çok oynarsanız o kadar çok tecrübeli olabilir ve tecrübeli oyunculara karşı da elbette bu tarz oyunlarda başa çıkmak oldukça zor olabiliyor. Bu yüzden hem doğanın aşırı güçleriyle hem de diğer düşman gruplarıyla beraber kapışmak durumunda kalıyorsunuz. Elbette bu oyun içerisinde ve bu oyun özelinde usta olmak için de sürekli olarak oynamanız ve uzunca vakitler geçirmeniz gerekiyor. Farklı oyun tarzı seçenekleriyle beraber de benzersiz bir mekanikle karşılaşabileceğiniz yapımında heyecanlı, sürekli olarak yükselen bir deneyimleyebiliyor ve bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz diyebiliriz.
 
level infinite exoborne isimli oyunu duyurdu 3 iETuwflD 
 
Oyunu şu anda Steam sayfası açık durumda. Dilerseniz Steam sayfası üzerinden istekliyseniz ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu tarz çıkarma, operasyonel ve ekip tabanlı oyunlardan hoşlanıyorsanız da gerçekten arkadaşlarınızla beraber adım atabileceğiniz ve grubunuzla beraber de bir adım öteye taşıyabileceğiniz bir yapıyı bünyesinde barındırıyor diyebiliriz. İstek listenize eklediğiniz oyunlar mail adresinize bir bildirim aracılığı ile geliyor. Böylece oyundan haberdar olabiliyorsunuz.
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün