Oyun

Kent Kurma Oyunu Pioneers of Pagonia 13 Aralık’ta Geliyor

 
Envision Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan şehir kurma, üs inşa etme, strateji oyunu Pioneers of Pagonia, 13 Aralık tarihinde geliyor.
 

Şehir kurma içerikleri ve strateji unsurları ile karşımıza çıkmaya hazırlanan yapım içerisinde fantastik bir ada içerisinde yer alıyor ve buraları keşfetmeye koyuluyoruz. Bu kapsamda adaları keşfederken ve etrafa bakınırken elbette yeni kaynakları toplayabiliyor ve klasik strateji oyunlarında olduğu gibi ve üs kurma yapımlarında olduğu gibi aynı şekilde siz de kendi şehrinizi ve bölgenizi inşa edebiliyor ve buradan nüfusunuzu arttırmaya çalışıyorsunuz.

Klasik strateji ve şehir simülasyon unsurlarını bünyesinde barındıran yapım içerisinde 40’tan fazla farklı bina yer alıyor ve bunları dilediğiniz gibi inşa edebiliyor ve yerleştirebiliyorsunuz.
 
kent kurma oyunu pioneers of pagonia 13 aralikta geliyor 0 9kewCVJQ 
 
İstediğiniz binayı istediğiniz kısma doğru yerleştirebileceğiniz yapım içerisinde kendi şehrinizi üst düzey bir şekilde geliştirmeye başlıyor ve buranın nüfusunu arttırmaya çalışıyorsunuz. Elde edilmemiş toprakları içerisinde yer aldığınız bu bölge boyunca farklı adaları keşfetmeye çalışıyor ve renkli grafikleri ve karakterleri ile ön plana çıkan bu yapım içerisinde siz de yer bulmaya başlıyorsunuz.
 
Oyun içerisinde keşfedecek ve sürekli olarak bir şeyleri yeniden birleştirecek bir yapının yer alacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda 70’den fazla farklı türden malı burada bulabilirsiniz. Oyunda farklı farklı kaynaklar bulunuyor ve bu farklı kaynaklarla beraber dilediğiniz gibi binalar inşa edebiliyor ve aynı şekilde karakter odaklı bir yapıyla da karşılaşabiliyorsunuz. Burada nüfusunuzu artırmak ve kendi şehir merkezinizi daha da güçlendirmek ve geliştirmek adına kendi ekonomi zincirinizi hazırlayabilir ve oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde üretim zincirlerinize de kendi çapınıza yönetebilir ve bu detaylı içerikle beraber de oyunda kendinize ait bir ekonomi planı ortaya çıkarabilirsiniz.
 
kent kurma oyunu pioneers of pagonia 13 aralikta geliyor 1 B2ke62FO 
 
Oyun, yukarıda da bahsettiğimiz gibi önümüzdeki ay çıkış yapmaya hazırlanıyor ve bu oyunun erken erişim sürümü ile beraber çıkış yapacağını doğrulayabiliyoruz. Dolayısıyla geliştirici ekibin belirttiğine göre erken erişim süreci boyunca oyuncuların yani kullanıcıların Discord sunucusuna katılması gerektiğini ve burada geri bildirimlerin önemseneceği aktarılıyor. Dolayısıyla oyunda yer aldığınız süre boyunca eksiklikleri ve hataları veya oyunda görmek istediğiniz yenilikleri ve özellikleri Discord sunucusu üzerinden yetkililere ulaştırabiliyor ve oyunun şekillenmesine yardımcı olabiliyorsunuz. Kısacası oyunun Discord sunucusuna katılmanız gerekiyor ve bunu da elbette isterseniz katılım sağlayabiliyor, isterseniz de katılım sağlamadan oyuna direkt olarak erken erişim sürümü ile beraber deneyimleyebiliyorsunuz. Bu tamamen size kalmış bir durum.
 
Dağınık kabilelerin yaşadığı ve bu kabileleri bir araya getirmeye çalıştığımız yapım içerisinde farklı karakterlerle beraber diyalog içerisine girebiliyor, onlara yardım ediyor ve onların güvenini kazanabiliyoruz. Oyunda farklı farklı kabile grupları yer alıyor ve farklı farklı kabile grupları ile beraber de iletişime geçebiliyoruz. Kabile grupları içerisinde farklı ittifaklar kurabiliyor ve aynı şekilde kendi halkımızı bir lider bulmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bu liderin biz olduğumuzu da keşfediyoruz. Oyunda farklı bölgelere doğru ilerleyerek buraları keşfedebiliyor, gizli kaynakları bulabiliyor ve gizli yerleri keşfetmeye başlıyoruz. Elbette bu gizli yerleri keşfetmek için kendimize ait bir öncü grubumuz yer alıyor. Bu grubumuzu yollayarak da bu yerleri keşfedebilir ve aynı zamanda farklı kaynaklarla beraber de kendi şehrimizin yüceltiyor ve yükseltebiliyoruz.
 
kent kurma oyunu pioneers of pagonia 13 aralikta geliyor 2 VOFkSfGs 
 
Oyunda yer aldığınız süre boyunca grafikleri ve animasyon tarzına bakacak olursak, renkli ve ilgi çekici tarzı ile beraber bizlere sunacağını söyleyebiliyoruz. Oyunda binlerce sakinin yani halkın olduğunu görebiliyor ve bunlarla beraber de iletişime geçebiliyoruz. Nitekim oyunda yer aldığım süre boyunca bu halka yani kabileye liderlik edebiliyor ve emirlerimizi bu kişilere verebiliyoruz. Dolayısıyla oyun içerisinde köyümüzü inşa edebiliyor ve bölgemizi talep ettiğimiz şekilde oluşturabiliyoruz. Bu kapsamda kendi nüfusumuzu yani kabilemizi biz de büyütebiliyor ve aynı zamanda kendi gelişmişlik seviyemizi de burada yükseltebiliyor ve yüceltebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda güzel bir şehir simülasyon unsuru ve bölge inşa etme mekanikleri yer alıyor ve bunlarla beraber de oyundaki yerimizi almaya koyuluyor ve aynı zamanda bu bölgeleri keşfetmeye başlıyoruz.
 
Oyun içerisinde yaratıcılığımızı ortaya koyabileceğimiz ve planlarımızı aktarabileceğimiz bir yapı yer alıyor. Aynı zamanda prosedürel yani rastgele oluşturulmuş haritalar içerisinde de gezip tozabiliyoruz. Dolayısıyla bu özellik ile beraber elbette her bir oyun başlangıcı bizlere farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor ve bununla beraber de her bir haritada farklı bir strateji ve planlama içerisine girebiliyoruz. Aynı şekilde farklı kaynakları farklı yerlerde bulmaya başlıyoruz. Bu çeşit varyasyonlarla beraber yer aldığımız oyunda elbette gizli sırları açığa çıkarabileceğimiz bir yapı yer alıyor ve etrafı keşfederken aynı zamanda yeni zorluklarla beraber de burada yüzleşebiliyoruz.
 
kent kurma oyunu pioneers of pagonia 13 aralikta geliyor 3 
 
Nitekim oyunda yer aldığımız süre boyunca nüfusumuzu arttırma ile beraber elbette kaynakların kıt bir şekilde karşımıza çıktığını ve kaynaklarının hızlı bir şekilde tükendiğini görebiliyor ve aynı zamanda yeni kaynakları bulmak durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla yeni bölgeleri araştırmak ve buradaki kaynakları kendi bölgemize getirmek oldukça önem arz ediyor. Bunun dışında nüfusumuzun elbette bir çoğunu asker olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Burada çeşitli düşmanların karşımıza çıktığını söyleyebiliyoruz. Buradaki düşman çeşitliliği içerisinde hayvanlar, haydutlar ve efsanevi yaratıklar yer alıyor. Bunları ortadan kaldırmak için de elbette nüfusumuzda yer alan halkı kullanabiliyor ve bunları da elbette farklı ekipmanlarla beraber donatabiliyoruz.
 
Fantastik bir ada içerisinde yer aldığımız oyunda haydutlardan yaratıklara kadar elbette farklı ve çeşitli düşman içeriği bulunuyor. Bunları alt ederek de yeni kaynakların ve ekipmanların sahibi olabiliyoruz. Oyunda etrafı keşfetmek için yukarıda da bahsettiğim gibi öncü gruplarımızı bu yollayabiliyor ve öncü grupları da elbette belli bir sayıdan oluşabiliyor. Oyunda yaptığımız hamleler elbette oldukça önem arz ediyor. Çünkü hangi kısma yönelmek istersek o yöne doğru kendi stratejimizi yerleştirebiliyor ve ekonomiyi güçlendirmek istiyorsak özellikle de oradan ekonomik hamleler yapmaya çalışıyor ve böylece ekonomimizi daha da güçlü ve yüksek seviyelere ulaştırabiliyoruz. Dolayısıyla bunun seçimi ayarı tamamen size kalmış durumda.
 
kent kurma oyunu pioneers of pagonia 13 aralikta geliyor 4 RQvdE65m 
 
Oyun içerisinde sorunlarımızı çözebileceğimiz ve emirlerimizi yerine getirecek birçok grup bulunuyor. Bunlarla beraber de elbette kendi bölgemize daha da güçlendirebiliyoruz. Bunun dışında oyunda verdiğimiz kararlar oldukça önem arz ediyor ve bu kararlar oyun içerisinde de ondan görebiliyoruz. Oyunda üretim sürecine girebileceğimiz ve her bir ürünü tek tek elleyebileceğimiz bir yapı yer alıyor ve bu oyun dünyasında ise biz de kendi yerimize ve yurdumuzu bulmaya çalışıyoruz.
 
Bölgemizi genişletebileceğimiz ve yeni toprakları keşfedebileceğimizi yapımda faydalı kaynaklar toplayabiliyor ve buranın gizli sırlarını açığa çıkarabiliyoruz. Kısacası oyunda güzel bir şehir inşa etme ve simülasyon unsurları bulunuyor ve bununla beraber de 13 Aralık tarihinde oyuna çıkış yapmasını bekliyoruz. Oyun yukarıda da bahsettiğimiz gibi erken erişim sürümü ile beraber karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve bununla beraber de oyunun bir süre erken erişim sürecinde bulunması bekleniyor. Bu sürümü ne zaman sona ereceği elbette bilinmiyor. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve oyun çıkış yaptığı zaman bir bildirim alabilirsiniz.
 
Oyun fragmanı
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün