Oyun

GTA 6 Neden PC Platformuna Geç Gelecek?

 
Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak tanıtım fragmanı yayınlanan GTA 6 için yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Eski bir Rockstar geliştiricisi tarafından açıklanan bilgilere göre oyunun neden PC platformuna geç geldiği detaylandırılıyor.
 
GTA serisindeki oyunlar ilk olarak konsola geliyor 
 
gta 6 neden pc platformuna gec gelecek 0 Rki9d6Dv 
Bildiğiniz üzere GTA serisindeki oyunlar ilk etapta konsollar için geliştiriliyor ve daha sonrasında ise PC platformu için çıkışını gerçekleştiriyor. Geldiğimiz noktada GTA serisinin yeni oyunu GTA 6 için de bu durum geçerli. Şu anda geliştirilme aşamasında olan bu oyun ilk etapta PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarına çıkış yapmaya hazırlanıyor. Daha sonrasında ise PC platformuna gelmesi hedefleniyor.
Açıklanan bilgilere göre ilk etapta oyunun konsollara göre optimize edildiği ve konsol tarafında daha fazla satış yaptığı aktarılıyor. Bunun dışında PC platformunun gücü sebebiyle daha fazla iyileştirme ve optimizasyon gerekliliği de ön plana çıkıyor. Dolayısıyla GTA 6 ilk olarak konsollar için optimize ediliyor ve burada satış sayısını yükseltmek istiyor.
 
Bu açıklamalar YouTube kanalı York Reacts’te karşımıza çıkıyor. 
 
Söz konusu video
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün