Oyun

Grounded Oyununda Yer Alan En Âlâ Mutasyonlar

 
Grounded, kısa süre önce geliştirici Obsidian Entertainment’ın sıkı çalışması sayesinde tam sürümü olarak çıkış yaptı. Oyun, oyuncuların her fırsatta macera ve tehlikeyle dolu bir arka bahçede gelişerek hayatta kaldığını gösteriyor. Bir tür açık dünya olarak oyuncular, uygun gördükleri şekilde Grounded ile mücadele etme özgürlüğüne sahiptir.
 
Grounded, ilk olarak 28 Temmuz 2020’de Erken Erişim olarak çıkış yaptı. Daha sonra Xbox Series, Xbox One, Steam ve Microsoft Store üzerinden PC için 27 Eylül’de tam sürüm olarak çıkış yaptı. Son duyurulara göre Grounded oyunu için bir animasyon dizisi planlandığı duyuruldu. Deadline’a göre Star Wars: Clone Wars yazarı Brent Friedman tarafından bir animasyon TV dizisine uyarlanıyor. Oyunla aynı evrende geçecek animasyon dizisi, yeni nesil teknolojiyle her şeyden daha küçük olan dört arkadaşı konu alacak. Uyarlama, Waterproof Studios/SC Productions, Kinetic Media ve Bardel Entertainment ile birlikte yapılıyor. Friedman, hikaye üzerinde Brien Goodrich ile birlikte çalışıyor.
 
Grounded, Temmuz 2020’de Erken Erişim olarak yayınlanmasından 8 ay sonra 10 milyon oyuncuya ulaşmıştır.
Oyun deneyimini geliştiren ve dinamik olarak değiştiren mutasyon adı verilen benzersiz avantajları hem satın alabilir hem de kazanabilirler. Bu listemizde sizler için Grounded Oyununda Yer Alan En İyi Mutasyonları derledik. İşte listemiz:
 
1) Fresh Defense
 
grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 0 AdSOCcdi 
Her oyuncunun Grounded’ın tehlikelerine karşı dirence ihtiyacı vardır, bu nedenle Fresh Defense gibi bir şey genellikle ortalama bir oyuncu için daha faydalı olacaktır.
 
Bu mutasyon, cızırtı oranını azaltır ve ayrıca hem gaza hem de yanma hasarına karşı direnci arttırır. Nane parçaları oyuncu tarafından bulunabilir ve bunları tüketerek oyuncular Fresh Defense mutasyonunun aşamalarını açarlar. İlk aşama bir parçanın tüketilmesini gerektirir, ikinci aşamada beş tane yenmesi gerekir ve son aşamada oyuncunun toplamda on tane tüketmesi gerekir.
 
2) Mithridatism
 
grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 1 jXfq612Y 
 
Mithridatizm, Grounded’daki Obsidian Entertainment’ın uydurduğu tuhaf, eğlenceli bir kelime gibi gelebilir, ancak aslında Merriam-Webster sözlüğünde geçmektedir. Adı geçen maddenin küçük ama giderek artan dozlarını yavaş yavaş alarak zehire toleransı tarif ettiği söylenir. 
 
Elbette bu mutasyon oyuncunun zehire karşı direncini %75’e kadar artırıyor, ancak bu kolay olmuyor. Oyuncuların tam etkiye ulaşmak için on Wolf Spiders öldürmesi gerekecek ve bu oldukça zor bir başarı. %25 direnç sağlayan ilk aşamaya ulaşmak isteyenler için, Grounded’da tek bir Wolf Spiders’ın öldürülmesi gerekecek.
 
3) Natural Explorer
 
grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 2 ILZkcysa 
 
Grounded’da arka bahçede dolaşmak korku uyandırdığı kadar heyecan vericidir. Her ilgi çekici yer için, oyuncuyu herhangi bir fırsatta bağlamak isteyen şiddetli ve uçucu bir yaratık genellikle vardır. Sprint, oyuncunun tehlikeden kaçmasını kolaylaştırdığı için her iki durumda da kullanışlıdır, ancak aynı zamanda gözlerini yakalayan bir şeye doğru koşmalarını da hızlandırır.
 
Natural Explorer mutasyonu, oyuncunun sprint hızını üç farklı aşamada ve miktarda artırır. Haritanın çevresinde bulunan belirli bir miktarda yer işaretini keşfederek her şeyin kilidi açılır.
 
4) Buff Lungs
 
 grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 3 vKPS6YSd
 
Oyunlarda dayanıklılık ilginç bir mekaniktir. Oynanışı daha ilginç hale getiren bir zorluk ve aynı zamanda deneyimi engellediğini düşünen oyuncuları gerçekten üzebilir. Neyse ki,  Grounded’da bu dayanıklılığı azaltmanın bir yolu var.
 
Adından da anlaşılacağı gibi, Buff Lungs, oyuncunun dayanıklılığını 50 puan artırır ve elde edilmesi 3.000 araştırma puanına mal olur. Paraya ek olarak, oyuncuların satın almak üzere bu mutasyonu açmak için Red Anthill BURG.L çipini de bulmaları gerekecek.
 
5) Coup de Grass
 
grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 4 XX7cnDur 
 
Coup De Grass, bir şeye öldürücü darbeyi temsil eden coup de grâce terimine adlandırılmış bir referans olan bir mutasyondur. Grounded’daki mutasyon, oyuncunun bir düşmana kritik bir vuruş yapma şansını artırır ve bu genellikle bir darbe görevi görebilir.
 
Bu mutasyonun ilk aşaması kritik vuruş şansını %10, ikinci aşaması ise %25 arttırır. Her iki aşamanın da kilidini açmak için oyuncunun önce 4 Leaf Clover (4Yapraklı Yonca) simgesini bulması gerekecek. Bu, oyuncunun Minotaur Labirent’in sonuna seyahat etmesini sağlayacaktır.
 
6) Juicy
 
grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 5 
 
Grounded , dünyada neler olup bittiğini keşfetme ve anlama arzusu ortaya çıktıkça oyuncuların dikkatini hızla çekiyor. Oyun aynı zamanda hayatta kalma unsurlarına da sahiptir. 
 
Oyuncu karakterinin hidratlı olduğundan emin olmak can sıkıcı olabilir, ancak Juicy mutasyonu, susuzluk çubuğunun normalden %50 daha yavaş tükenmesine neden olduğu için buna yardımcı olur. Juicy mutasyonunun kilidini açmak, oyuncunun arka bahçede bulunan beş meyve suyu kutusunun tamamını keşfetmesi için gereken tek şey olduğu için oldukça basittir.
 
7) Parry Master
 
grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 6 jG6kiX7b 
 
Oyunlardaki en iyi avantajlardan bazıları, oyuncuları yüksek beceri gerektiren anlar için ödüllendirenlerdir. Parry Master mutasyonu, mükemmel bir blok yapmaları koşuluyla oyuncuya dayanıklılık kazandırır.
 
İade edilen miktar artar ve her yükseltme aşamasına ulaşmanın bir yansımasıdır. İlk aşama, oyuncu 20 saldırıyı mükemmel bir şekilde savuşturduktan sonra, ikincisi 60 mükemmel savuşturmayla ve üçüncüsü (son aşama) 100 mükemmel zamanlanmış savuşturma bloğu gerçekleştirenler için açılır.
 
8) Meat Shield
 
 grounded oyununda yer alan en l mutasyonlar 7
 
Sağlık, Grounded’daki gerçek can damarıdır. Meat Shield mutasyonu, oyuncu sağlığını 30 puan artırır, bu da zırha ek olarak arka bahçedeki uçucu yaratıklarla yapılan çatışmaların sonuçlarını gerçekten belirleyebilir.
 
Bu mutasyonu kullanmak için oyuncuların onu dev meşe ağacının içindeki Oak Lab’de yaşayan BURG.L adlı tür robottan satın almaları gerekecek. Meat Shield 3.000 araştırma puanına mal olmaktadır. 
 
Grounded’ı Steam üzerinden oynayarak bu 37 başarıyı elde edebilirsiniz:
 
-Artan Ağrılar: İlk Mutasyonunu edin 
-Zengin Kaynaklı: 15 kaynağı analiz et 
-Kaliteli Yemek: Kızartma Şişinde bir böcek pişir 
-BURG.L Çevirici
-Bilim Candır: BURG.L’dan ilk yükseltmeni satın al 
-Korkularınla Yüzleş: İlk Kurt Örümceğini öldür 
-Meraklı: Haritada 20 Alan keşfet 
-Çalı Laboratuvarı
-Dış Kabuk: 2. Kademe zırh seti takımı kuşan 
-Çok Çeşitli: 10 yeni SCA.B renk şeması edin 
-Gölet Laboratuvarı
-Tembellik: Koltukta yayılıp otur 
-Ağ Efendisi: Bir gencin yaptığı 100 cm’den uzun Makaralı Halatla seyahat et 
-Güçlenme: İlk 3. Kademe eşyanı üret 
-Ufalma ve Beyin: 10. Seviye Beyin Gücüne ulaş 
-Tahkimli: İlk Mantar Tuğla yapını inşa et 
-Siyah Karınca Tepesi Laboratuvarı
-Yapışkan Eller
-Alçak Yerlerdeki Arkadaşlar: Bir böceği evcil hayvan olarak ehlileştir 
-Küçük Hedefle: Uçan bir böceği 30 cm öteden okla öldür 
-Anne Genleri
-Boyun Eğ: 20 normal Süt Azı Dişi ile kendini aşıla 
-Kıymık Efendisi: 3. kademe oklar üret 
-Protein İçeceği: Ezberlenen 5 Güçlü İçecek tarifi tüket 
-Az Pozlanmış: Fotoğraf Modunu kullanarak bir fotoğraf çek 
-Etkili Engel: Üst üste 10 mükemmel engelleme gerçekleştir 
-Potanın Uzağından: Basketbol Potası ile 40 santimetrenin üzerindeki bir uzaklıktan bir basket at 
-Damla İşi: Demirci İstasyonunda 3. kademe bir eşyayı maks. seviyeye yükselt 
-Ominent Schmominent
-Go Big
-Mini Mix-a-lot
-Raisin Man
-Gotta Peep Them All
-The Best Part of Waking Up
-Assassin Assassin
-Tighty Whities
-Super Win 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün