Oyun

E3 Oyun Fuarına Veda: Kalıcı Olarak iptal Edildi!

 
Eğlence Yazılımları Birliği (ESA), resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı yeni bir açıklama ile beraber oyun fuarının tamamen ve kalıcı olarak iptal edildiğini açıkladı. Bir zamanların en büyük oyun fuarlarından biri olan bu etkinliğin fişi şu anda çekilmiş oldu.
 
E3’e kalıcı olarak veda ediyoruz 
 
e3 oyun fuarina veda kalici olarak iptal edildi 0 lGBmCOnj 
 
İlk olarak 1995 yılında oyun yayıncıları ile beraber düzenlenen E3 etkinliği, oyun sektörü adına adeta bir destek görevi gördü. COVID-19 salgınına kadar düzenli olarak işleyen oyun fuarı, bu süreçten sonra sekteye uğradı. Her ne kadar çevrimiçi olarak yapılması planlanan bu etkinlik isteneni veremedi ve içerisinde bulunduğumuz süreçte ise sürekli olarak ertelenmek durumunda kaldı.
 
Özellikle son yıllarda büyük oyun firmaları kendi çevrimiçi etkinliklerini düzenleme kararı aldı ve bunları gerek YouTube’dan gerekse Twitch gibi yayın kanallarından oyunculara sundu. Burada kendi oyunları ile ilgili detayları ve yeni oyun içi fragmanları hayranlara aktardı. Böylece E3 gibi toplu bir etkinliğe gerek kalmadığını bir kez daha vurgulandı.
 
ESA Başkanı Stanley Pierre-Louis etkinlikle alakalı yeni bir açıklamada bulundu ve şunları söyledi: “Dünya çapında oyun sektöründe önemli bir yere sahip olan E3, 20 yılı aşkın bir süredir hayranların karşısına çıkıyor. Ancak geldiğimiz noktada ESA olarak ne yazık ki bu etkinliği tamamen durdurma kararı alıyoruz. Oyun sektörüne ve oyunculara veda etmek gerçekten de çok zor bir durum. Böylesine sevilen bir etkinliğe veda etmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz.”
 
Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün