Oyun

Contra: Galuga Operasyonu İçin Yeni Intel Geldi

 
Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward bugün, 2024’ün başlarında Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S’e ve Steam’e çıkacak, heyecanla beklenen run-‘n’-gun aksiyon oyunu Contra: Operation Galuga ile ilgili yeni ayrıntıları duyurdu. Tapteze bir fragmanla sergilenen detaylar, sağlam bir oynanabilir karakter kadrosunun ve heyecan verici anlatımın, Contra serisinin 1980’lerden bu yana bilinen adrenalin yüklü, yandan kaydırmalı (side scrolling), aksiyon dolu oynanışına yeni bir boyut getireceğini doğruluyor.
 
Yeni fragman
 
 
 
Orijinal arcade/NES Contra oyununun hikayesi ve kahramanlarını temel alan Contra: Operation Galuga, Galuga Takımadaları’ndaki bir meteor yağmurunun ardından Red Falcon terörist grubunun istilasıyla başlıyor. Earth Marine Corps’un (Dünya Deniz Piyadeleri) en seçkin askerleri olan Contra biriminden Bill Rizer ve Lance Bean, potansiyel tehditleri araştırmak ve etkisiz hale getirmek için olay yerine gönderiliyor. Hikâye Modu ilerledikçe altıdan fazla kahraman oynanabilir hale geliyor:
– Bill Rizer: Contra biriminin saha lideri, olağanüstü fiziksel güce, çevikliğe ve zihinsel metanete sahip. Her türlü silah konusunda uzman ve askeri bilimlerde çok bilgili.
– Lance Bean: Her türlü makine konusunda uzman, uzman bir nişancı. Bill Rizer tarafından Dünya Deniz Piyadeleri’ne alınmadan önce bir gerilla savaşçısıydı.
– Ariana: Galuga Takımadalarından olağanüstü yetenekli bir savaşçı. Kızıl Şahin’in saldırısıyla köyü neredeyse yok olduktan sonra, düşman güçlerine karşı tek kişilik bir savaş başlatıyor.
– Lucia: Dünya Deniz Piyadeleri’nde komutan yardımcısı ve aynı zamanda yetenekli bir saha ajanı. Savaş görevlerinde ve gizli istihbaratta eşit derecede uzman.
– Lt. Stanley Ironside: GX Ordusunda zırhlı bir müfrezeye liderlik eden bir gazi. Halihazırdaki üstün dövüş becerilerini desteklemek için güçlü bir Herkül exosuit’i giyiyor.
– Probotector: Contra Birimi tarafından kullanılan otonom eğitim robotları. En son teknolojiyi kullanırlar ve sahada insan meslektaşları kadar yeteneklidirler.
 
contra galuga operasyonu icin yeni intel geldi 0 
Contra: Operation Galuga, Hikâye Modu ve Arcade Moduna ek olarak üstesinden gelinmesi gereken 30 heyecan verici görev içeren bir Mücadele (Challenge) Modu içerecek. Bu modlar arasında seviyeler boyunca hızlı koşmak, sınırlı cephaneyle savaşmak, amansız düşman orduları karşısında hayatta kalmak ve çok daha fazlası yer alıyor.
Oyuncular, karşılaşacakları zorluklara göğüs gerebilmek, karakter yeteneklerini geliştirmek, belirli silahlarla aşamalara başlamak, yeniden doğduktan sonra hasar görmezliği artırmak ve diğer faydalı bonuslar kazanmak için (mikro transaction içermeyen) oyun içi kredileri kullanabilecekleri Perk Shop’ta yeteneklerini geliştirebiliyorlar. Her oyuncu aynı anda en fazla iki Perk’e (Avantaj) sahip olabiliyor.
Contra: Operation Galuga’nın oynanışı, karakterleri ve hikayesi hakkında daha fazla ayrıntı, oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça paylaşılacak.
 
basın bülteni 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün