Oyun

Beklenen Oldu: Microsoft, Activision Blizzard’ı Resmen Satın Aldı!

 
Microsoft, ilk olarak Ocak 2022’de duyurduğu Activision Blizzard’ı satın alma işlemini resmen tamamladığını açıkladı. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer ve Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, satın alım ile ilgili çeşitli detaylar paylaştı. Bununla beraber Kotick’in 2023 yılı sonunda CEO’luk görevinden ayrılacağını doğrulandı.
 
Resmi olarak satın alım tamamlandı 
 
beklenen oldu microsoft activision blizzardi resmen satin aldi 0 OaLGVvdc 
 
Microsoft, Call of Duty, World of Warcraft ve Diablo’nun yayıncısı Activision Blizzard’ı satın almak için yaptığı 68.7 milyar dolarlık anlaşmayı tamamladı. Geçtiğimiz hafta Microsoft’un anlaşmayı bugün tamamlamayı planladığı duyurulmuştu ve artık bu durum resmileşti. Satın alma işlemi için İngiltere ve ABD’deki düzenleyici kurumlarla 20 ay süren bir yasal süreç yaşandı. Bu sürecin sonunda kazanan Microsoft oldu.
 
Anlaşma, Microsoft’un 2016 yılında LinkedIn’i satın almak için ödediği 26 milyar dolar ve 2021 yılında Bethesda’yı satın almak için ödediği 7,5 milyar doların çok ötesinde. Dolayısıyla  Activision Blizzard satın alımı, Microsoft’un oyun sektöründeki en büyük atılımı olarak karşımıza çıkıyor.
 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün