Haberler

Yükseliş sürat kesmiyor: Bitcoin 64 bin doları aştı

Yükseliş hız kesmiyor: Bitcoin 64 bin doları aştı

Bitcoin fiyatı, 2021 yılından bu yana ilk kez 66 bin doları aştı ve tarihi zirvesine bir adım daha yaklaştı. Lider kripto para, 69 bin dolarlık zirvesinin yaklaşık yüzde 4 gerisinde. Ethereum, 3 bin 500 doların üzerinde alıcı buldu. Bitcoin, yerli borsalarda ise 2 milyon 100 bin TL’den el değiştirdi.

Kripto para piyasalarında soluksuz yükseliş devam ediyor. Bitcoin, 2 yıldan daha uzun süre sonra ilk kez 66 bin doların üzerine çıktı. Bitcoin, yerli borsalarda ise 2 milyon 100 bin TL’den el değiştirdi. Kripto paralardaki yükselişte teknoloji hisselerinde pozitif atmosfer etkili oldu.

Bitcoin ETF’lerine yönelik artan talep Bitcoin rallisinin en önemli destekleyicisi oldu.

Uzmanlar, Bitcoin arzını azaltacak yarılanma (halving) sürecine de dikkat çekti. Yarılanmanın nisan ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Bitcoin fiyatı, gün içinde en yüksek 66 bin 200 doları gördü. Bu rakam Kasım 2021’den bu yana görülen en yüksek seviye olarak kaydedildi. Ethereum ise 3 bin 500 doların üzerinde alıcı buldu. Bitcoin, 2 ayda yüzde 50 değer kazanırken, son 12 aylık yükselişi yüzde 200’e yaklaştı. Kripto piyasasının toplam değeri, 2,44 trilyon dolar olarak kaydedildi. 2 trilyon sınırı en son Nisan 2022’de aşılmıştı. Bitcoin, Kasım 2021’de 69 bin dolar ile tarihi zirvesini görmüştü. BTC, aralıksız yükselişine rağmen zirve seviyesinin yaklaşık yüzde 4 gerisinde.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün