Haberler

Vampire: The Masquerade – Bloodlines’ın Baş Müellifi, Bloodlines 2’den Kovuldu

Sizi bilmem ama benim Bloodlines 2'ye karşı duyduğum heyecan gün geçtikçe azalmaya başladı. Halbuki oyun duyurulduğunda ne kadar da mutlu olmuştuk, sonrasında yayınlanan ilk oynanış görüntülerindeki aksaklıkları oyunun alfa öncesi aşamada olmasına bağlayarak çok da umursamamıştık. Sonrasındaysa art arda erteleme haberleri geldi, bu yılın Mart ayında çıkmasını beklediğimiz oyun önce yine bu yıl içinde belirsiz bir zamana, sonrasındaysa 2021 yılına ertelendi.

Şimdiyse ortada oldukça saçma bir gelişme var, çünkü orijinal Vampire: The Masquerade – Bloodlines'ın baş yazarı Brian Mitsoda'nın kovulduğunu öğrendik. Halbuki oyunu pazarlarlarken Mitsoda'nın isminden de bolca faydalanmışlardı ve açıkçası biz de hikayenin altında bu başarılı ismin olmasından gayet memnunduk.

Kovulan tek isim Mitsoda da değil üstelik, oyunun kreatif direktörü Ka'ai Cluney'e de “geliştirme ekibindeki organizasyonel değişimlerden” ötürü kapıyı göstermişler.

Bu karar Mitsoda için de büyük sürpriz olmuş. “Neredeyse 5 sene boyunca Bloodlines 2 üzerinde çalıştım. Oyunun hikayesi ve ana karakterlerine oturma odamda karar verdik. En başından beri hikayenin yönetimi bendeydi, Bloodlines'a yakışır bir devam oyunu yapmak için uzun mesailer yaptım, bazen haftasonları bile çalıştım ve hiçbir zaman da bana başarısız olduğum düşündürülmedi” diyor.

Hatta Mitsoda'nın oyunun erteleneceğinden bile haberi yokmuş ve kendisi bu ertelemenin hikaye gelişimiyle ilgili olmadığını söylüyor. “Kendimin ve ekibimin ortaya çıkardığı işle gurur duyuyorum. Bu işleri ne zaman, hangi şekilde göreceğinizi ise artık bilmiyorum” diyor Mitsoda.

Hardsuit Labs ve Paradox Interactive'in ne düşündüğünü ve bu kararın arkasındaki gerçek sebebi henüz bilmiyoruz, ama bu kararın Bloodlines camiasınca iyi karşılanmadığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün