Haberler

Sinema üretimcileri Reddit’e savaş açtı!

Film üretimcileri, Reddit platformuna karşı haklarını aramaya devam ediyor. Platformda sayısız sinemanın kaçak olarak paylaşıldığını öne süren üretimciler, bu durumun onları maddi olarak ziyana uğrattığını ve bu nedenle dalın küçülmeye gitmek zorunda kaldığını belirtti.

Reddit idaresinden korsan içerik paylaşan şahısların kullanıcı bilgilerini ve ip adreslerini talep ettiklerini, lakin kendilerine birden fazla vakit rastgele bir dönüş yapılmadığını bildiren üretimciler, bu husustaki haklarını sonuna kadar arayacaklarını söylüyor. Davadan çıkacak sonuç, tüm yayıncılık kesimini kökten değiştirebilir. İşte tüm detaylar…

Film şirketleri, Reddit ile sorun yaşamaya devam ediyor

Reddit ise bu suçlamalara karşılık olarak, kullanıcı haklarını öne sürmeye devam ediyor. Üyelerinin bilgilerini paylaşmanın onların haklarının ihlali manasına geleceğini belirten platform, bu türlü bir karar almaktansa tazminat cezası ödemeyi yeğleyeceklerini bildirdi. Ayrıyeten platform yöneticileri, korsan içerikler de dahil olmak üzere online mecralarda yapılan tüm paylaşımların tabir özgürlüğünün alanına girdiğini savunuyor. Üretimciler için ise bu durum hırsızlıktan öbür bir şey değil.

sinema uretimcileri reddite savas acti 0 wQ2aOeqB
Reddit, bu ağır suçlamalar karşısında ne yapacak?

Geçtiğimiz günlerde ise, Reddit’in sinema şirketlerinin talebi üzerine bir üyenin ip adresini paylaştığı ortaya çıktı. Bunun akabinde gerçek kimliği tespit edilen kullanıcı, epeyce sıkıntı bir duruma düştü ve birçok dava ile uğraşmak zorunda kalacak üzere görünüyor. Ayrıyeten şirketlerin, ilgili kullanıcının torrent programı üzerindeki indirme geçmişini bile talep ettiği konuşuluyor. Tüm bu gelişmelerin nereye varacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sinema imalcileri haklı mı? Reddit buna karşılık ne yapmalı? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok kıymetli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün