Haberler

Runescape’in İmalcisi, Auto Chess Trenini Kaçırdıklarına İnanıyor

Bir süredir oyun dünyasını saran Auto Chess türü, popülaritesini günden güne artırarak yoluna devam ediyor. Yeni firmaların Auto Chess trenine atlayışını beklediğimiz şu günlerde, pek çok “yan” oyunu ile dikkat çeken Runescape’in yapımcılarından bu konuyla ilgili açıklamalar geldi.

Baş tasarımcı David Osborn, PCGamesN’e verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “Oyun dünyasında böyle trendler oluşuyor. Maalesef bu treni kaçırdığımızı düşünüyorum fakat oyun endüstrisi de bundan ibaret. Aslında bir dönem Auto Chess üzerine düşündük zira karakter kütüphanemiz oldukça geniş. Dürüst olmak gerekirse Chronicle ve Runescape’in birleştiği bir Auto Chess oyunu oldukça iyi olabilirdi.”


  • Taktik Savaşları'nın Rekabetçi Modu PBE'ye Giriş Yaptı

Şimdilerde Dota Underlords ve Taktik Savaşları kıran kırana bir savaş içerisinde. Bu savaşa katılacak son firma ise, Dota Auto Chess’in orijinal yapımcısı Drodo olacak. Bildiğiniz üzere firma, E3’te mobil Auto Chess oyununu PC’ye taşıyacaklarını açıklamıştı.

Epic Games Store’a özel olacak bu Auto Chess oyunu, türdeki çekişmeyi kızıştırabilir. Diğer taraftan Dota Underlords ve Taktik Savaşları da rekabetçi oyun modlarını oyuna eklemek için kollarını sıvamış durumda. Bakalım bu çılgınlık daha ne kadar sürecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün