Haberler

Remedy Geliştiricisi, Xbox Series S’ye Dair Korkularını Paylaştı

Xbox Series S’in hesaplı bir yeni nesil konsol olarak sunulması oyuncular arasında oldukça olumlu karşılandı ama bazı geliştiriciler bu konuda kaygılı ve farklı güçlere sahip konsolların, oyunlar için ulaşılması gereken daha fazla hedef yaratacağı görüşündeler. Bunlardan biri de Control’ün geliştirici Remedy’nin teknik yapımcısı Sasan Sepehr.

Xbox Series S hakkındaki düşüncelerini açıklayan Sepehr, “bir tüketici olarak buna bayıldım!” dedikten sonra, “ama bir teknik yapımcı olarak, sorun görüyorum” diye eklemiş.

Sepehr, burada kast ettiği şeyin oyun optimizasyonları olduğunu ve bunun Series S için sorun yaratabileceğini söylüyor. Ancak bu tweete gelen cevaplarda stüdyoların yıllardır PC için ölçeklendirilebilirlik yaptıklarından ve Xbox Series S’nin de bundan çok farklı olmayacağından bahsetmiş bazı oyuncular.

Xbox Series S ve X aynı işlemciyi kullanıyor, S’ninkini saat hızı biraz daha düşük. Bunun dışında fiyat farkı daha az hafıza, daha düşük hafıza veriyolu ve daha güçsüz GPU’dan kaynaklanıyor.

Ancak Microsoft, S’nin tüm tanıtımlarında zaten hedefinin 1440p çözünürlük olduğunu ve bunun dışında oyunların tasarımında veya hedeflenen fps değerlerinde bir değişiklik olmayacağının altını çiziyor. Tüm bu soru işaretleri, 10 Kasım ve sonrasında cevaplarını bulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün