Haberler

Özgün Wonder Boy’un Direktörü, Serinin Yeni Oyununu Yönetecek

Oyun dünyasının en sevilen ve en çok platforma çıkmış serilerinden biri olan Wonder Boy, 2017 yılındaki harika remaster Wonder Boy: The Dragon’s Trap ile dirilmiş, 2018’de ise yine son derece güzel bir oyun olan Monster Boy and the Cursed Kingdom ile başarısını sürdürmüştü.

2021 yılında bu yeni seriye yeni bir oyun eklenecek. Oyunun ismi Wonder Boy: Asha in Monster World ve projenin başında orijinal Wonder Boy’u da yönetmiş olan Ryuichi Nishizawa var!

Yapılan açıklamada oyunun şimdilik PlayStation 4 ve Nintendo Switch versiyonları duyuruldu ama yeni serinin diğer oyunları gibi bunun da PC’ye geleceğini söyleyebiliriz.

Wonder Boy: The Dragon’s Trap‘i LizardCube, Monster Boy and the Cursed Kingdom‘i ise Game Atelier geliştirmişti. Wonder Boy: Asha in Monster World ise Studioartdink (Legend of Heroes: Trains of Cold Steel 3) ve yayıncı Inin Games işbirliğiyle çıkacak.

Nishizawa önceki iki oyuna da danışmanlık yapmıştı ama 1994 yılındaki Monster World 4’ten sonra seride ilk kez yeniden yönetmenlik koltuğuna oturacak kendisi.

Oyunun ilk oynanış videosu, 29 Ağustos’ta IGN’nin gamescom Awesome Indies sunumunda gösterilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün