Haberler

Nintendo, Geliştiricilerden Oyunlarını 4K’ya Hazır Hale Getirmelerini İstiyor

Geçtiğimiz haftalarda Nintendo’nun gelecek sene için yeni bir Nintendo Switch modeli planladığını ve geliştirilmiş özelliklere sahip olacak bu konsolun hedefleri arasında 4K desteğinin de olacağını yazmıştık.

Bloomberg’in haberine göre Nintendo şimdi de Switch oyunları üzerinde çalışan geliştiricilere, oyunlarını 4K’ya hazır hale getirmelerini tavsiye etmeye başlamış. Bu da söz konusu 4K iddiasını güçlendiriyor ve Nintendo’nun çözünürlükte büyük bir atılım yapmaya hazırlandığına işaret ediyor.

Nintendo Switch şu anda dock modunda 1080p, el konsolu modunda ise 720p çözünürlük verebiliyor. Gelen bilgilere göre yeni modelin cihaz çözünürlüğü de daha yüksek olacak, muhtemelen el konsolu modunda 1080, dock modunda 4K desteğiyle birlikte gelecek.

Nintendo bir yandan da Switch talebine yetişmek için üretimi artırdığını açıkladı. Mali yılın sonuna kadar 30 milyon cihazı satışa hazır hale getirmeyi planlıyorlarmış. Bu tahminlerin hiç de boş olmadığını söyleyebiliriz, sadece Animal Crossing: New Horizons satışları bile Switch’in altın günlerine devam ettiğini gösteriyor zaten.

Şimdi bir de Breath of the Wild’ın öncesini anlatacak yeni Legend of Zelda oyunu duyuruldu ki, bunun da satışlara yansıması kesinlikle olumlu olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün